The Mystery Of The Bulgarian Voices z udziałem Lisy Gerrard pod koniec maja 2018 roku

Premiera pierwszego albumu The Mystery Of The Bulgarian Voices z nowymi nagraniami studyjnymi po 20 latach, odbędzie się 25 maja 2018 roku. Le Mystère des Voix Bulgares (zwycięzcy Grammy za „Najlepsze Tradycyjne Nagranie Folkowe”) wydadzą płytę pod tytułem „BooCheeMish”.

Przy kilku utworach współpracowali z niesamowitą artystką – Lisą Gerrard (współzałożycielką duetu Dead Can Dance). To spowodowało połączenie bardzo różnych muzycznych światów. Gerrard, jest także znana z pracy nad soundtrackami do filmów „Gladiator” i „Informator”, często mówi o wpływie jaki chór miał na jej techniki śpiewu, kiedy odkryła ich we wczesnych latach 80′.

Albumowi udało się połączyć bułgarski folklor z innymi tradycjami i kulturami. Zachowuje on unikalną tożsamość składowych głosów, stylistyki wokalnej i techniki poszczególnych członków chóru, nawet gdy zestawi się je z akustycznym akompaniamentem instrumentów strunowych z perkusjonaliami i beatboxem.

Kiedyś zostali określeni jako „małżeństwo avantgardy ze średniowieczem”. Magia zespołu polega na doskonaleniu różnorodnych sztuk dawnych wokali bułgarskiej kultury z nowoczesnym i oryginalnym brzmieniem, dzięki unikalnym chóralnym strukturom i wielowarstwowym kompozycjom acapella. To dzięki zestawieniu tych cech, są w stanie wydobyć z siebie tak niesamowite dźwięki.

Tracklista:
1. Mome Malenko
2. Pora Sotunda
3. Rano Ranila
4. Mani Yanni
5. Yove
6. Sluntse
7. Unison
8. Zableyalo Agne
9. Tropanitsa
10. Ganka
11. Shandai Ya
12. Stanka

Bonus tracks (only in 2CD artbook and box set)

1. Sluntse Milo, Yasno Greiche
2. Mome Malenko (live)
3. Yove (live)
4. Zableyalo Agne (live)
5. Shandai Ya (live)

**********
New  The Mystery Of The Bulgarian Voices (feat. Lisa Gerrard) will be released on 25.05.2018
**********

Author: Artmundus