Gorące lato w Big Book Cafe

Big Book Cafe świętuje pierwsze urodziny, a na wakacje zaplanowało cykle spotkań – w lipcu i sierpniu w dni powszednie do wysłuchania będą wciągające opowieści reporterów o najważniejszych dla nich miejscach i historiach na świecie. W weekendy – połączenie literackiej i wegetariańskiej uczty podczas leniwych niedziel z czytanymi na głos dziełami laureatów Literackiej Nagrody Nobla. Do tego: wielki wakacyjny kiermasz książki, premiery książkowe oraz huczne urodziny! Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

Dokładnie 6 lipca minie rok, odkąd nowe miejsce literackie stworzone przez Fundację „Kultura nie boli“ zaczęło intensywne życie przy ul. Dąbrowskiego 81 . W ciągu roku udało się zorganizować blisko 200 spotkań i przyciągnąć 10 tysięcy uczestników.

Z  okazji pierwszych urodzin twórcy Big Book Cafe zapraszają na huczną imprezę, podczas której w w autoironicznym stand-upie przedstawią hity i kity pierwszych 12 miesięcy, wykażą liczne sukcesy i niewarte wspomnień porażki, zatrudnią Sylwię Chutnik jako kierowniczkę bufetu, wyróżnią swych najczęstszych bywalców i zaproszą do tańca przy muzyce, którą na żywo zagrają Leski, a także Radex & Bisz.

WSZYSTKIEGO CZYTANEGO! Pierwsze urodziny Big Book Cafe już w piątek 6, lipca o 20.00.

W sobotę, 7 lipca powraca słynny już kiermasz społeczny – ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE! Pod tym hasłem na wielkim stole w Big Book Cafe w rewelacyjnych cenach czekają tytuły ofiarowane fundacji przez pisarzy, dziennikarzy i oczytanych sąsiadów do Księgarni Społecznej. Kupujemy za gotówkę, a wszystkie środki zasilą stworzenie kolejnej, siódmej już edycji Big Book Festival w 2019 roku.

W wakacyjne popołudnia zapraszamy także na LENIWE NIEDZIELE. BRUNCH Z NOBLISTĄ to propozycja dla głodnych światowej literatury najwyższych lotów oraz amatorów zdrowych, naturalnych potraw. W każdą niedzielę od 1 lipca do 26 sierpnia od godz. 12.00 do 15.00 Big Book Cafe serwuje wegetariański brunch, o do tego o godz. 13.00 pisarze i dziennikarze czytają teksty swoich ukochanych autorów, wyróżnionych Literacką Nagrodą Nobla. Cykl spotkań otworzy Paulina Wilk. Kolejnymi gośćmi będę m.in. Anna Janko, Jarosław Kamiński, Krzysztof Varga, Dariusz Bugalski, Jarosław Gugała, Agata Tuszyńska, Weronika Wawrzkowicz i Wojciech Chmielarz.

Pełny repertuar pod tym LINKIEM

**********
The first anniversary of Big Book Cafe in July!
**********

Author: Artmundus