ShowOFFpower mode ON!

Ruszył nabór do 11. już edycji Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. Ten nieodłączny element festiwalu poświęcony debiutantom jest dla nich często przepustką do kariery w świecie fotografii. Czas na zgłoszenia mija 13 stycznia 2019 r.

Sekcja ShowOFF jest drugą, równie ważną, częścią programu Miesiąca Fotografii w Krakowie, w ramach której prezentowane są premierowe projekty młodych twórców wyłonionych w drodze otwartego konkursu. Każdego roku ponad 600 artystów konkuruje o miano jednego z ośmiu laureatów Sekcji ShowOFF i możliwość pracy nad indywidualną wystawą pod okiem uznanych specjalistów w dziedzinie sztuk wizualnych.

− Oczekuję wyczerpujących i wysoce złożonych narracji opartych na solidnej podstawie konceptualnej – komentuje Marga Rotteveel, członkini tegorocznego jury. − Język wizualny musi być klarowny, zrozumiały; interesują mnie artyści umiejący wypracować nowe bądź poszerzyć istniejące metody budowania narracji − dodaje.

Debiutant to artysta, który nie miał wystawy indywidualnej w znaczącym ośrodku opiniotwórczym, tj. muzeum, galerii sztuki reprezentującej i aktywnie promującej artystów, nie zdobył żadnej nagrody w ramach festiwalu czy innego wydarzenia fotograficznego. Organizatorzy czekają na zgłoszenia zarówno fotografów, jak i artystów realizujących projekty interdyscyplinarne.

Dlaczego warto?

Konkurs ShowOFF daje możliwość poddania ocenie swojej twórczości fachowcom z dziedziny fotografii i sztuk wizualnych, a także szerokiej publiczności festiwalu. Zwycięska ósemka pracować będzie pod okiem uznanych specjalistów nad ostatecznym kształtem wystaw, a oprócz prezentacji projektu na zbiorowej wystawie w trakcie Miesiąca Fotografii w Krakowie 2019, weźmie udział w jednodniowych warsztatach w laboratorium fotograficznym Lablab. Tam eksperci zaznajomią ich z najważniejszymi aspektami pracy nad odpowiednim przygotowaniem plików do produkcji oraz zaprezentują możliwości produkcyjne.

− Sekcja ShowOFF nie jest konkursem, w którym zwycięstwo jest jednorazowym wydarzeniem efektownie prezentującym się w portfolio artysty − mówi Katarzyna Wieczorek, Koordynatorka Sekcji ShowOFF. − To nie tylko platforma wymiany doświadczeń, myśli i pomysłów z kuratorami, którzy na parę miesięcy stają się niejako mentorami laureatów, ale przede wszystkim doskonała okazja do znalezienia  wspólnego wizualnego języka z pozostałymi uczestnikami. 

Festiwalowe nowości:

Po raz pierwszy istnieje możliwość zgłoszenia dwóch projektów, które zostaną poddane ocenie jury. Jest to korzystne nie tylko dla niezdecydowanych artystów, ale również dla kuratorów, którzy będą mogli szerzej zapoznać się z twórczością danej osoby. W tym roku zgłoszone prace tradycyjnie ocenią fotograficzne autorytety z Polski i z zagranicy, których miłośnikom sztuk wizualnych nie trzeba przedstawiać. Są nimi: Marga Rotteveel, Łukasz Rusznica, Monika Szewczyk-Wittek i Michał Szlaga. Każdy z kuratorów spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze dwa projekty, nad których ostatecznym kształtem będzie pracował wraz z ich autorami.

Włącz swój #ShowOFFpower – zgłoś się!
1. Załóż profil na portalu www.picter.com
2. Odszukaj Sekcję ShowOFF 2019
3. Uzupełnij swój profil
4. Prześlij jednorazową opłatę zgłoszeniową

Zgłoszenia na platformie Picter

Więcej informacji na www.photomonth.com/pl oraz www.facebook.com/photomonth.

Festiwal Miesiąc Fotografii w Krakowie jest realizowany ze środków finansowych Urzędu Miasta Krakowa oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

**********
Send your pictures to the ShowOFFpower until 13.01.2019
**********

Author: Artmundus