Projekcja filmy „Fair Play” w Instytucie Słowackim

Instytut Słowacki zaprasza na projekcję filmu „Fair Play”, która odbędzie się już jutro, 05.12.2018 r. w siedzibie Instytutu (ul. Krzywe Koło 12/14a). Początek o godz. 17:30

„Fair play”
reż.: Andrea Sedláčková
(Słowacja, Czechy, Niemcy, 2014)

Lata 80. młoda i utalentowana sprinterka Anna dołącza do narodowej reprezentacji i rozpoczyna serie niezwykle intensywnych i wyczerpujących szkoleń celem zakwalifikowania się do igrzysk olimpijskich. W ramach przygotowań dziewczyna zostaje objęta tajnym „programem medycznym” i wbrew swojej wiedzy nafaszerowana sterydami anabolicznymi. Wydajność biegaczki znacznie się poprawia, ale po tym, jak dostaje zapaści podczas treningu, dowiaduje się prawdy.
W efekcie Anna postanawia kontynuować szkolenie bez środków dopingujących. Jej matka, była zawodowa tenisistka, obawia się jednak, że w ten sposób córka nie będzie w stanie zrównać się poziomem z innymi sportowcami i nie zakwalifikuje się na olimpiadę, która może stanowić jedyną szansę ucieczki na Zachód. Matka postanawia więc w tajemnicy przed córką podawać jej szkodliwe specyfiki.

**********
„Fair Play” will be screening in Slovak Institute in Warsaw on 05.12.2018
**********

Author: Artmundus