Hanna Gąsiorowska – „Malarstwo” – wystawa w Galerii K. Napiórkowskiej

W warszawskiej Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej przy Rynku Starego Miasta 19/21/21a w Warszawie do 30 grudnia 2018 trwa wystawa obrazów młodej malarki Hanny Gąsiorowskiej, stypendystki Miasta Gdańska.

HANNA GĄSIOROWSKA (ur. 1986) – Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom w 2012 roku. Wcześniej pobierała naukę w Liceum Plastycznym w Zielonej Górze. Laureatka stypendiów artystycznych: Stypendium Prezydenta Miasta Głogowa; 2008-2012 oraz Stypendium Prezesa Rady Ministrów; 2003-2005.

Hanna Gąsiorowska o swoim malarstwie:
„Prace malarskie tworzę od 2011, kiedy to zainspirowana działaniami w pracowni malarskiej na UMK w Toruniu, stworzyłam serię obrazów- „Cykl pierwszy”. Mój następny cykl- „Życie to bajka”- pomógł mi nakreślić kierunek mojej twórczości. W moich pracach, poprzez żywe kolory i prozaiczne sytuacje, staram się zwrócić uwagę odbiorców na pozytywne aspekty naszego życia. Współczesny człowiek przytłoczony jest nadmiarem negatywnych informacji płynących m. in. z mediów. Postacie na moim pracach celebrują pozytywne momenty. Opierając się na fotografii, która te momenty potrafi uchwycić, buduję radosną, energetyzującą atmosferę. Duże płaszczyzny jednolitych, jaskrawych kolorów i linearność odrealniają rzeczywistość, przenosząc nas w zilustrowany, baśniowy świat.
Na wystawie prezentuję cykl „Zima/lato” w którym opieram się na tych dwóch porach roku, chcąc pokazać ich walory w kontekście zabaw i przyjemnego spędzania czasu. Każda z tych pór roku niesie ze sobą inną wibrację- lato to dla mnie czas odpoczynku, zima czas refleksji- w każdej można znaleźć mnóstwo piękna i radosnych aktywności. Każda ma swoją własną paletę barw, która od zawsze mnie zachwyca i inspiruje do zabawy kolorem. Zimą podziwiam śnieżne widoki, złamane błękitami i fioletami. Latem uwielbiam spędzać czas nad wodą, nasycać się zielenią i błękitem w świetle słońca oraz jaskrawym różem i oranżami wieczorem. Chciałabym, aby odbiorcy podzielili ze mną ten zachwyt, odbierali moje prace za pomocą pozytywnych emocji i budzili swoje radosne wspomnienia.”

Wystawa potrwa do 30.12.2018 r.

do 30 grudnia 2018

**********
Exhibition of the paintings by Hanna Gąsiorowska in Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej in Warsaw (Rynek Starego Miasta 19/21/21a)
**********

Author: Artmundus