Był Kiedyś Jarocin – koncert w listopadzie w Gdańsku!

23 listopada 2019 roku w klubie B90 w Gdańsku odbędzie się koncert „Był kiedyś Jarocin”.

Zagrają:
Duża scena: Kat & Roman Kostrzewski, Proletaryat, Sztywny Pal Azji, The Bill, Moskwa, Gaga, Closterkeller, Zielone Żabki.

Mała scena: WC, Cela Nr 3 , Instytucja

+ filmy, zdjęcia o Jarocinie

Prowadzenie koncertu: Leszek Gnoiński

Otwarcie bram 16:00, start 17:00
Bilety: przedsprzedaż 80 zł do 31 sierpnia, od 1 września 90 zł, w dniu koncertu 100zł.

Wydarzenie na FB

**********
„Był kiedyś Jarocin”
Druga odsłona festiwalu organizowanego przez Galicja Productions odbędzie się 23 listopada 2019 roku w gdańskim klubie B90. Tym razem przygotowaliśmy dla Was dwie sceny. W programie znajdziecie również pokazy zdjęć i filmów ze starych festiwali w Jarocinie.

Muzyczne ikony lat 80. i 90. na jednej, klubowej scenie. Kat & Roman Kostrzewski, Proletaryat, Sztywny Pal Azji, The Bill, Moskwa, Ga-Ga, Closterkeler i Zielone Żabki – to za sprawą ich wspólnego koncertu przywrócimy klimat tamtych lat i emocje towarzyszące kolejnym edycjom jarocińskiego festiwalu.

Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, który później przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych, powstał w 1980 roku z inicjatywy Waltera Chełstowskiego i Jacka Sylwina i z czasem stał się największym wydarzeniem rockowym w całym bloku wschodnim. Formuła imprezy była prosta: połączenie koncertów ówczesnych gwiazd z konkursowymi przesłuchaniami dla amatorów. Cenzura była bezradna wobec młodych, zbuntowanych artystów, a Jarocin na zawsze stał się synonimem wolności i młodzieńczego buntu, enklawą wolnej myśli i zaangażowanej muzyki.

Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich piosenki śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy przypomnieć, że w latach 80. i na początku kolejnej dekady nie było Internetu, YouTube’a i telefonów komórkowych. Twórczość zespołów rozprzestrzeniała się za sprawą przegrywanych kaset i piosenek śpiewanych przy ognisku. W telewizji były dwa kanały, w których prezentowano jedynie 20 minut teledysków w tygodniu, a muzyczne nowości rozpowszechniał nieśmiertelny Marek Niedźwiecki w radiowej Trójce oraz „Rozgłośnia Harcerska”. Tyle historii, czas na wielki powrót do przeszłości! Giganci jarocińskiej sceny ponownie staną wspólnie na deskach gdańskiego B90 i przypomną Wam tamte szalone lata. Koncert poprowadzi Leszek Gnoiński.

**********
„Był Kiedyś Jarocin” concert will take place in B90 Club in Gdańsk on 23.11.2019

Author: Artmundus