Kraina Przyjemności prezentuje drugi album

Pochodzący z Rzeszowa zespół Kraina Przyjemności, wydał drugą swoją płytę „II”.

Trudno jednoznacznie określić styl muzyczny prezentowany przez grupę, ponieważ mamy tutaj do czynienia z elementami jazzu, fusion, rocka, folk, popu i alternatywnej odmiany rocka.

Lista utworów: 1. Atomek, 2. Ene Due Rike Fake, 3. Han Solo, 4. Koń Policyjny, 5. 13 Niedźwiedzi, 6. Pościelówa, 7. Nie Ma kolorowo, 8. Szary Owoc, 9. Używki

Zespół powstał w 2013 roku z inicjatywy Damiana i Konrada, do których dołączali Jakub, Piotr i Mateusz. W 2015 roku dołączył perkusista Bartłomiej i muzycy grali już w pełnym składzie. Próby odbywały się w rzeszowskiej pracowni w centrum miasta. Z czysto eksperymentalnej formy zaczęły powstawać twory złapane w bardziej sztywne klamry, i w 2017 roku zespół nagrał swój debiutancki album pt. „Fosa”. Płyta nagrana w częstotliwości 432 Hz zawiera metafizyczne przesłanie i był zamknięciem pewnego okresu działalności zespołu, jak określają muzycy w jednym z wywiadów:
(…)Powstaliśmy w wyniku zdarzeń czysto astrofizycznych …… Otóż dnia 7 01 2015 blisko Ziemi z kierunku dziewiątej planety układu słonecznego (jeszcze nieodkrytej) przeleciała Kometa Lovejoy i dlatego nasze drogi się zeszły i jesteśmy(…)
(…)Kompozycje powstają w wyniku ciągłego wsłuchiwania się w przestrzeń, która istnieje między poszczególnymi nutami (dźwiękami) – tam kryje się źródło improwizacji(…)
(…)Nasz debiutancka „FOSA” jest podsumowaniem dwóch lat wspólnego grania a jednocześnie, wstępem do przyszłości(…)

Do nagrań zaproszono dwóch muzyków Barbarę Mikulską i Tomasza Mikołajczyka, którzy użyczyli swoich głosów w trzech kompozycjach. Płyta była wypadkową wcześniejszych dokonań każdego z muzyków to dało różnorodną formę instrumentalną, jak to opisują muzycy:
(…) Każdy z nas ma swoje lata i przeszłość muzyczną, wiemy jak ważne w muzyce to, by mieć gdzie i z kim współpracować. Poświęcamy czas na ćwiczenia i próby z pasji. Zarówno z pasji do instrumentu, jak i do tworzenia do muzyki. Wkładamy w to wszystko – wypadkową pracy każdego z nas i zawsze cieszy oglądanie swoich skarbów, czyli tego co udaje nam się razem stworzyć(…)

Zespół trochę koncertował jeżdżąc po Polsce, zaistniał na falach radiowych w listach przebojów, a także nakręcił profesjonalny teledysk do piosenki „Bartek Bit”. Pomysł i realizacja jest zasługą Katarzyny Szymańskiej oraz Bartosza Świętoniowskiego. Teledysk został udostępniony na youtube oraz miał swoją premierę w TVP.

Pytani o publiczność, jaka przychodzi na ich koncerty słuchać dość specyficznej muzyki zespołu, odpowiadają, że robią to i liczą na:(…)Publiczność w stanie euforycznej celebracji radości. To oczywiste(…)

W 2018 roku z zespołem rozstał się Jakub, także pracownia „Fosa” zostaje muzykom zabrana przez miasto a lokale zastępcze nie spełniały swojej roli. Po chwilowym zawieszeniu działalności zespół znajduje miejsce do grania, Piotr obejmuje funkcje gitarzysty basowego i w takim składzie zespół przystępuje do nagrywania drugiej płyty, której premierę wyznaczono na 30 marca 2019 roku.

Kraina Przyjemności: Konrad Pasch – saksofon altowy, trąbka, Matusz Bober – gitara, Piotr Bober – gitara basowa, Damian Zbrożek – wokal, Bartłomiej Smaga – perkusja

Klip do utworu „Bartek Bit”
Klip do utworu „13 niedźwiedzi”

**********
„II” – the second album by Kraina Przyjemności on sale!

Author: Artmundus