Film „Znajdę Cię” na prestiżowym międzynarodowym festiwalu filmowym w Taorminie na Sycylii

Podczas festiwalu w Cannes ogłoszono datę europejskiej premiery filmu „Znajdę Cię” w reżyserii ikony amerykańskiej kinematografii Marthy Coolidge.

Film został wybrany przez Taormina Film Fest – pokazany zostanie na wielkim ekranie już 5 lipca 2019 w spektakularnym Starożytnym Amfiteatrze Taorminy w czasie 65. edycji Taormina Film Fest.

„Znajdę Cię” jest filmem w hollywoodzkim stylu z niezwykłą muzyką Jana A. P. Kaczmarka.

Nowy film w reżyserii Marthy Coolidge odświeża klasyczny wzorzec Szekspirowski. Zamiast Romeo i Julii w renesansowej Weronie, spotykamy Roberta i Rachel w Europie w połowie XX wieku – w latach trzydziestych a potem pośrodku zgiełku II wojny światowej.

Film „Znajdę Cię” kręcono głównie w Łodzi i w Krakowie. Posiada on znakomitą międzynarodową obsadę, na czele z utalentowaną i piękną młodziutką Adelaidą Clemens, Australijską aktorką (Generation Um, Wielki Gatsby) oraz niezwykle przystojnym, obdarzonym pięknym głosem Leo Suterem, wschodzącą gwiazdą z Wielkiej Brytanii. W kluczowych rolach drugoplanowych wystąpili aktorzy z najwyższej międzynarodowej półki – Stellan Skarsgård (Mama Mia!, Piraci z Karaibów, Nimfomanka), który zagrał rolę Benno Mosera – austriacko-niemieckiego tenora, gwiazdę opery wykorzystującą swoją pozycję do walki przeciw nazistom, wspierającą głównego bohatera w poszukiwaniach jego zaginionej ukochanej, Connie Nielsen (Wonderwoman, Gladiator, Adwokat Diabła), która zagrała Lenę – siostrę Benno, właścicielkę szkoły muzycznej, do której główni bohaterowie uczęszczają i która odgrywa bardzo ważną rolę w życiu bohaterów filmu.

Na ekranie ujrzymy plejadę polskich aktorów: Małgorzatę Kożuchowską, Weronikę Rosati, Macieja Zakościelnego, Jacka Braciaka, Karolinę Porcari, Lecha Mackiewicza, Mirosława Zbrojewicza, Ewę Błaszczyk, Monikę Dryl, Katarzynę Michalską, Janusza Germana, Kamila Kulę, Redbada Klynstrę.

**********
„Znajdę Cię” movie will be screened on Taormina Film Fest in July

Author: Artmundus