„Kobieta, która wpadła na drzwi” – muzodram Anety Todorczuk w reż. Adama Sajnuka – premiera 19 czerwca, Teatr WARSawy

Na scenie Teatru WARSawy zagości nowy tutuł. „KOBIETA, KTÓRA WPADAŁA NA DRZWI” to muzodram Anety Todorczuk w reżyserii Adama Sajnuka.

Opowieść o świecie współczesnego Dublina – brutalnym i wielkodusznym, podłym i przepojonym marzeniami. Brunatnym, lepiącym, chropowatym, ale i bezpretensjonalnie autentycznym, do głębi realnym i odczuwalnym. Pomiędzy owymi sprzecznościami dryfuje przez przytłaczającą codzienność maltretowana przez męża sprzątaczka, matka czwórki dzieci, bohaterka dnia powszedniego.

Monolog bohaterki uzupełniają poetyckie teksty utworów Sinead O’Connor będących fantastycznym kontrapunktem dla realistycznego i brutalnego języka Pauli.

Sinead O’Connor choć sama nigdy się nie uporała z fizycznymi i psychicznymi konsekwencjami przemocy domowej, pod wpływem tego doświadczenia stworzyła utwory unaoczniające powszechność i potworność podobnych praktyk. „Red Football” z tego nurtu stał się jednym z najważniejszych elementów spektaklu.

Będzie to niezwykle kobiecy muzodram, w klimacie „Kompleksu Portnoya”, a wszystko w języku slangu i ulicy z muzyką na żywo – mówi Adam Sajnuk, reżyser.

„KOBIETA, KTÓRA WPADAŁA NA DRZWI”

19 czerwca, godz. 20.00 – PREMIERA
20 czerwcam godz. 20.00

Teatr WARSawy
Rynek Nowego Miasta 5/7, Warszawa

**********
„Kobieta, która wpadła na drzwi” will be performed in Teatr WARSawy on the 19th and 20th of June

Author: Artmundus