“Boys Do Cry” – genderowy singiel Carnival Youth i 2 koncerty w Polsce!

28 czerwca łotewskie trio Carnival Youth ukaże światu swój najnowszy singiel z klipem do piosenki “Boys Do Cry”. To kolejny utwór z nadchodzącej wielkimi krokami trzeciej płyty studyjnej “Good Luck”, której premiera odbędzie się 16 sierpnia.

Muzyka do “Boys Do Cry” powstała w trakcie wędrówki młodych artystów po łotewskich wsiach, gdzie napisali oni większość muzyki i tekstów do nowego albumu. Teledysk został nakręcony w Siguldzie na Łotwie, a wyreżyserował go Roberts Kuļenko. Więcej o pomyśle na klip mówi Roberts Vanags z Carnival Youth:
“Jednym z najgorętszych tematów dzisiejszych czasów jest równość płciowa. Kim jest prawdziwy mężczyzna? Co to znaczy być kobiecą kobietą? Kiedy mężczyzna zapewni sobie bezpieczeństwo i dostatek, jedynym powodem do płaczu pozostaje… kobieta. W tym świetnie wyreżyserowanym przez Robertsa Kuļenko filmie męska emocjonalność jest podkreślona w przesadny sposób, co wpisuje się w stylistykę i tradycje filmów klasy B z lat ’70. Z kolei “women’s power”, czyli siła kobiet, jest bardzo dosłownie zobrazowana poprzez faktyczną siłę fizyczną i niezależność. Dziewczyny nie mają tu problemu z kopaniem chłopaków, co symbolizuje nie tylko “walkę”, którą współczesne kobiety muszą przechodzić, ale też wewnętrzny świat mężczyzn – tak bardzo wrażliwy i podatny na krzywdę. Ale to nie znaczy, że dzisiaj brakuje w nas męskości. Chłopaki po prostu też płaczą. I to jest OK. Chodzi nam o szacunek do silnych, walecznych kobiet i do emocjonalności i wrażliwości mężczyzn”.

Klip do utworu „Boys Do Cry” można obejrzeć pod tym LINKIEM.

CARNIVAL YOUTH przygotowuje największą trasę koncertową w swojej karierze, z czego w Polsce zagra dwa koncerty:
17.09 – Warszawa – Bardzo Bardzo
25.09 – Poznań – Próżność

Zapewne niektórzy z Was kojarzą tych indie-rockowych bałtyckich chłopaków z poprzednich 4 albumów – “Never Have Enough”, “No Clouds Allowed”, “Propeller” i wydanego w ich rodzimym języku “Viena vilciena”. W tym roku przedstawiają światu kolejne mocne dzieło – swój trzeci studyjny album “Good Luck”, tym razem we współpracy z mistrzami gatunku: wyprodukowane jak zawsze przez Gatisa Zakisa, zmiksowane przez zdobywcę Grammy Nicolasa Verhnesa i zmasterowane w Sterling Studios w Nowym Jorku przez Grega Calbiego, który może pochwalić się takim portfolio jak The National, MGMT, Interpol czy Arcade Fire.

“Good Luck” zawiera 12 utworów, które są idealnie zbalansowaną kompozycją czystej, niewinnej indie-rockowej radości i młodzieńczej melancholii. Jego premiera rozpocznie największą do tej pory trasę koncertową zespołu!

**********
Carnival Youth will play in Poland in September 2019. Watch new video clip!

Author: Artmundus