Matt Corby i Tash Sultana w błogim „Talk It Out”

Matt Corby połączył siły z rodaczką, multi-instrumentalistką Tash Sultaną. Efekt to singiel „Talk It Out”, który jest już dostępny w serwisach cyfrowych – LINK

„Talk It Out” to błogi, soulowy, letni hymn, z charakterystycznym dla Matta brzmieniem melotronu. Singiel jest muzyczną kontynuacją kalejdoskopowych dźwięków z albumu „Rainbow Valley” (listopad 2018). To także spotkanie jednych z najzdolniejszych multi-instrumentalistów młodego pokolenia. Zarówno Matt, jak i Tash, zdobyli fanów na całym świecie za sprawą niesamowitych występów na żywo. Łącznie artyści mogą cieszyć się liczbą streamów przekraczającą miliard.

Corby i Sultana spotkali się dwa lata temu, kiedy Tash zaczęła wydawać pierwsze kawałki. – Od razu dogadaliśmy się ze względu na podobne doświadczenia ze świata muzyki – wyjaśnia Matt. – „Talk It Out” powstało podczas sesji do „Rainbow Valley”, jednak nie pasowało mi do albumu. Wróciłem do piosenki niedawno, już z Tash. Ona ma w sobie wielką muzyczną bestię, więc wiedziałem, że poradzi sobie ze wszystkim co ode mnie dostanie. Współpraca z tego typu artystką to niesamowite doświadczenie – dodaje Corby.

W ciągu ostatnich 18 miesięcy, Tash Sultana występowała w 20 krajach, sprzedała ponad 500 tys. biletów i jako pierwsza artystka na świecie wyprzedała trzy noce w Brixton Acadamy w Londynie przed premierą płyty. Jak wspomina: – Jestem dumna z tego, co zrobiliśmy z Mattem. Jest świetnym kompozytorem i instrumentalistą. Jest także wspaniałym człowiekiem z wielką duszą, więc być częścią jego projektu to prawdziwy przywilej.

**********
Listen to „Talk It Out” – new song by Matt Corby and Tash Sultana

Author: Artmundus