„Judy”: Renée Zellweger śpiewa z Samem Smithem oraz Rufusem Wainwrightem

Decca Records ogłosiła premierę dwóch gwiazdorskich duetów, jakie mają się znaleźć na oryginalnej ścieżce dźwiękowej do filmu „Judy”, długo wyczekiwanej produkcji z Renée Zellweger w roli głównej. Film, którego premiera odbędzie się na świecie 27 września, jest oparty na życiu Judy Garland i jej ostatnich koncertach w Londynie późnych lat 60.

Zdobywczyni nagrody Akademii, Renée Zellweger wspólnie z Samem Smithem stworzyli unikatową wersję przeboju Garland zatytułowanego „Get Happy”, a z Rufusem Wainwrightem przepiękną wersję świątecznego przeboju „Have Yourself A Merry Little Christmas”. Oba nagrania powstały specjalnie na potrzeby filmu.

Wieloletni letni fan talentu Judy Garland – Sam Smith – powiedział:
Kiedy miałem 17 lat, robiłem pracę o Judy Garland na moje studia filmowe. Totalnie zauroczyłem się jej życiem i historią. Judy momentalnie stała się jedną z ikon mojego życia. Była jedną z najodważniejszych i najpiękniejszych osób, a jej wrażliwość na sztukę wciąż wywołuje u mnie gęsią skórkę, tak jak za pierwszym razem, gdy ją usłyszałem. To był prawdziwy zaszczyt zaśpiewać z Renée. Nikt tak jak ona nie potrafiłby tego zrobić. Mam nadzieję, że wszyscy pokochają ten film tak samo jak ja

Rufus Wainwright, którego koncertowy album „Rufus Does Judy at Carnegie Hall” zyskał duże uznanie krytyków i nominację do nagrody Grammy, dodał:
Judy Garland jest siłą stale obecną w moim życiu. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” był podstawą kultury, na której wyrosłem. To niesamowite wrócić do tych czasów za pomocą filmu i mieć w tym swój udział poprzez duet z Renée. Jej wykonanie w filmie, który skupia się na miłości i wielkiej hojności, jaką Judy Garland miała dla całego świata, jest znakomite. Przypomina mi, jak unikatowe było jej życie i jak wyjątkową była artystką

„Judy” zawiera zapierające dech nagrania najpopularniejszych przebojów Judy Garland, które stały się już klasyką filmu i teatru: ‎”For Once in My Life”, „Come Rain or Come Shine” i „Over the Rainbow”.

Ogłoszona na 27 września premiera soundtracku „Judy” przypada w 50. rocznicę jej przedwczesnej śmierci w 1969 roku oraz 80 lat od jej występu w kultowym „Czarnoksiężniku z Krainy Oz” z 1939 roku. Soundtrack zostanie wydany nakładem macierzystej wytwórni Judy Garland, Decca Records.

Tracklista:
1.By Myself
2. Get Happy (duet with Sam Smith)
3. For Once in My Life
4. Zing Went the Strings
5. You Made Me Love You
6. Talk of the Town
7. Come Rain or Come Shine
8. Have Yourself a Merry Little Christmas (duet with Rufus Wainwright)
9. The Trolley Song
10. The Man That Got Away
11. San Francisco
12. Over The Rainbow

**********
Soundtrack from „Judy” will be released on 27.09.2019

Author: Artmundus