elbow z klipem do „Empires”

elbow prezentuje teledysk do singla „Empires”. Utwór zapowiada album „Giants of All Sizes”, który ukaże się 11 października 2019.

Za reżyserię klipu odpowiada BWTV. Zapraszamy do oglądania – LINK

„Empires”, bo tak nazywa się kawałek, był już włączany w setlisty podczas letnich festiwali, a teraz można posłuchać utworu we wszystkich serwisach cyfrowych.

„Empires” to jeden z pierwszych utworów nagranych na najnowszy album elbow. Clouds Hill Studios w Hamburgu, gdzie powstawał singiel, to analogowy raj, w którym muzycy mogli eksperymentować z oldskulowym sprzętem. Tak wyjątkowe wyposażenie studia sprawiło, że elbow postanowili nagrywać kawałki jak na występie na żywo, inaczej niż przy dotychczasowych sesjach nagraniowych. Jak opowiada producent i klawiszowiec Craig Potter:

– Wybieraliśmy studio w Hamburgu z założeniem, że zainspiruje nas duch miasta, ale okazało się, że więcej czasu spędziliśmy właśnie w Clouds Hill, które znajduje się na obrzeżach, niż eksplorując centrum. Pierwszy raz od dawna mieliśmy dużo wolnego czasu, mogliśmy spokojnie usiąść, eksperymentować i improwizować. Ten luz słychać w „Empires”.

„Giants of All Sizes” ukaże się 11 października 2019.

**********
Watch new video clip by elbow

Author: Artmundus