L 36 Festival już dzisiaj w Toruniu

Już dzisiaj, w poniedziałek 9.09.2019 roku w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela odbędzie się kolejna edycja L 36 Festival.

W 2019 roku wystąpią: Half Light, Eklektik, Ashton Nyte, Wayne Hussey. Festiwalowy koncert rozpocznie się o godzinie 19.

Wydarzenie jest biletowane. Kolekcjonerskie wejściówki można nabyć w dniu koncertu – 40 zł
Bilety można kupić w Hard Rock Pubie Pamela (Toruń, ul. Legionów 36). Można je również zarezerwować pisząc na adres mailowy hrppamela@gmail.com i po uprzedniej wpłacie na konto odebrać przed koncertem. Ilość wejściówek jest ściśle limitowana.

W trakcie trzeciej już edycji L 36 Festival zespół Half Light będzie świętował swoje 10. urodziny. Jako druga wystąpi grupa Eklektik. Koncert będzie premierą debiutanckiej płyty tej formacji. W trakcie festiwalowego show wystąpią również Ashton Nyte oraz Wayne Hussey.

Ashton Nyte pochodzi z Południowej Afryki. Od wielu lat mieszka i nagrywa w U.S.A.

Przylgnął do niego przydomek „Bowie z Johannesburga”. Artysta nagrał 9 płyt z gotyckim zespołem The Awakening.
Wayne Hussey (ex Sisters Of Mercy / The Mission) jest ikoną gotyckiego rocka. Charyzmatyczny wokalista i gitarzysta swoim występem będzie promował autobiografię „Salad Days”.

**********
Half Light – grupa electro-rockowa powstała w maju 2009 r. z konfiguracji energetycznej dwóch muzycznych orbit, wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego i klawiszowca Piotra Skrzypczyka. Aby w pełni tworzyć muzyczną konstelację do składu dołączył gitarzysta Krzysztof Marciniak. I tak powstał Half Light. Zespół określany jest mianem polskiego Depeche Mode. ich muzykę określić można jako elektro-popową z dużą domieszką rocka progresywnego.
W 2019 roku grupa Half Light świętuje 10-lecie swojego istnienia. W ciągu tej dekady zespół intensywnie pracował czego efektem jest 6 wydanych albumów, w tym 4 autorskie:
 20-10-2010 „Night In The Mirror”
 29-08-2011 „Nowe Orientacje”, która oparta jest na kompozycjach legendarnego debiutu Republiki „Nowe sytuacje”
 22-10-2012 „Black Velvet Dress”
 09-09-2013 „BlackVelvet Dance. Remixes”, taneczne remiksy utworów z płyty „Black Velvet Dress”
 19-05-2014 „Półmrok”
 07-10-2016 „Elektrowstrząsy”

Utwory Half Light pojawiły się na prestiżowej Polish Airplay Płyty miały bardzo dobre recenzje w Polsce jak i zagranicą m. in. na portalach niemieckich, szwedzkich, belgijskich, rosyjskich oraz azjatyckich. Zespół wystąpił w wielu programach telewizyjnych m.in. „Kawa czy herbata”, „Pytanie na śniadanie”, „Teleexpress”, a także udzielił wywiadów w Polskim Radio Pr 1, Trójce, Radio WNET, RDC, Radiu PIK, Radiu Rzeszów i innych. Warto wspomnieć o radiowych koncertach w Polskim Radiu PiK oraz w Radiu RDC.20 października 2012 r. zespół został laureatem krakowskiego Sophiscapes Festival.

**********
L 36 Festival will take place in Hard Rock Pub Pamela in Toruń today!

Author: Artmundus