SO SLOW w „Powietrzu” – nowy teledysk i premiera albumu

W piątek odbyła się premiera nowego album grupy So Slow „W otwarte dłonie powietrze sypie gruz przedświtu” (Audio Cave, 2019). Ukazał się teledysk promujący to wydawnictwo, który został zrealizowany do kompozycji „Powietrze”.

Po spokojnym roku 2018, So Slow po raz kolejny wraca do gry. Nieco odmieniony, z nowym basistą na pokładzie i z płytą, która jak zwykle stawia znaki zapytania, bawi i niepokoi… Najnowsze, czwarte w dyskografii dzieło, ponownie kontynuuje najważniejszą ideę So Slow – ciągłego poszukiwania. Po homogenicznym i jasno określonym wizerunku znanym z 3T zespół wraca do zabawy z różnymi stylami, prezentując płytę będącą próbą zdiagnozowania współczesnej alternatywy. I choć jest to skazane na porażkę, formacji udaje się osiągnąć kolejny stopień wtajemniczenia.

Klip „Powietrze” – LINK

Muzyka So Slow na W otwarte dłonie… jest eklektyczna, zaskakująca, czasami w dziwny sposób wyciszona, choć ciągle gdzieś podskórnie wyczuwane jest napięcie. Począwszy od elektronicznych, pokazujących w krzywym zwierciadle elektropop Otwartych dłoni, przez masywny, najeżony samplami, niemal industrialny utwór Powietrze, improwizowany, transowy i opatrzony fenomenalnym solem trąbki Wojciecha Jachny Sypie, aż po zagrany z rozmachem, swingująco-psychodeliczny Gruz przedświtu, So Slow oprowadza po swoich fascynacjach. Płyta została nagrana w Mustache Ministry pod czujnym okiem Marcina Klimczaka. Okładkę namalował Rafał Wechterowicz a zdjęcia zrobił Janek Fronczak.

Ta płyta to zapis kolejnego przepoczwarzania się zespołu; proces będzie kontynuowany na koncertach a finał poszukiwań? Być może dopiero na następnej płycie – tak podsumowuje sprawę Arek Lerch, perkusista So Slow.

13 września So Slow wystąpi na koncercie promującym nową płytę – w warszawskim klubie Pogłos (ul. Burakowska 12). Wejście do klubu od 19:30. Bilety: 20 zł. Przed So Slow wystąpi projekt NVC – Non Violent Communication.

Lista utworów:
1. W
2. otwarte dłonie
3. powietrze
4. sypie
5. gruz przedświtu

Skład:
Michał Głowacki – głosy i teksty, elektronika, f/x, trans i gitara (w utworze „W”)
Daniel Kryj – gitary, efekty i przestrzeń
Adam Stępień – niskie częstotliwości, basy i groove
Arek Lerch – rytm
Podczas sesji w utworach W, Otwarte dłonie oraz Gruz przedświtu na basie gra Łukasz Lembas.

Foto: Janek Fronczak

**********
Watch new video clip by So Slow. New album „W otwarte dłonie powietrze sypie gruz przedświtu” on sale!

Author: Artmundus