Nowość od obiecującego zespołu – „Za tysiąc lat” Mortasa!

Po bardzo dobrze przyjętym utworze „Jeśli” i kawałku „Dom”, który podbija między innymi Listę Przebojów Programu III Polskiego Radia, powracają z kolejną nowością! Zespół Mortas, bo o nich mowa, prezentują nowy kawałek – „Za tysiąc lat”!

Łódzcy artyści opublikowali właśnie swój nowy singiel, „Za tysiąc lat”. Liryczny, subtelny utwór, oparty na wyjątkowo prostej melodii, utrzymany jest w charakterystycznym dla Mortasa stylu.
Kawałek miał swoją premierę w sobotniej odsłonie audycji „Markomania” Marka Niedźwieckiego na falach Programu III Polskiego Radia. Piosenkę poleca także Piotr Stelmach, dziennikarz radiowej Trójki – poprzedni singiel zespołu, „Dom” zyskał jego gorąca rekomendację.

Piosence towarzyszy lyric video – subtelny obraz odręcznie pisanego tekstu – LINK

„Za tysiąc lat” to niezwykle udany kawałek debiutującego zespołu, utwór ten jest wyjątkowo radiowy, melodyjny, charakterystyczny – przez co zapada w pamięć.
Polecamy Wam go gorąco – do grania i do słuchania!

Mortas to zespół, składający się z trzech utalentowanych muzyków – Adama Mortasa, Bartka Tarkowskiego i Michała Korpeckiego. Muzykę, jaką tworzą, określić można jako fuzję wielu gatunków, m.in. popu, rocka, muzyki elektronicznej i poezji śpiewanej, która jest ich wielką inspiracją.

„Za tysiąc lat” zapowiada album zespołu, który ukaże się w początkach 2020 roku nakładem SP Records.

*********
Watch new lyric video by Mortas

Author: Artmundus