3. Festiwal Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju w studiach koncertowych Polskiego Radia

We wtorek, 22 października br. o godz. 19.30 w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert w ramach Festiwalu Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju.

W pierwszej części wystąpią giganci polskiej sceny muzyki improwizowanej Marcin Masecki i Wacław Zimpel, którzy sięgają do „Catalogue d’oiseaux” – legendarnego zbioru 13 utworów Oliviera Messiaena, ukończonego w 1958 roku.

W drugiej części Bastarda zaprezentuje „Nigunim” – mistyczne, transowe pieśni bez słów (niguny), które dla chasydów, już od ponad trzech wieków, są specyficzną formą modlitwy. W Studiu Lutosławskiego zabrzmią w wykonaniu Pawła Szamburskiego, Michała Górczyńskiego i Tomasza Pokrzywińskiego czyli tria Bastarda. Artyści zabiorą nas w magiczną podróż w czasie, dla której wehikułem jest estetyka muzyczna i wrażliwość twórców XXI wieku.

W czwartek, 24 października br. o godz. 19.30 w Studiu PR im Władysława Szpilmana wystąpi Jerzy Rogiewicz w utworze „4000 Lat”.Jeden z najlepszych i najciekawszych współczesnych perkusistów sięga do kanonicznego zbioru polskich kolęd. Posiłkując się skromnym instrumentarium: jazzowa perkusja, dzwonki, gongi, marakasy i autoharfa artysta wyczarowuje bardzo osobistą, nowatorską i hipnotyzującą muzyczną przestrzeń wypełnioną magią bożonarodzeniowej tradycji.

Wstęp bezpłatny, zapisy od 9 października br. na stronie www.muzykawiary.pl

**********
Concerts of the 3rd Festival „Muzyka wiary – muzyka pokoju” in Studio im. Lutosławskiego in Warsaw

Author: Artmundus