Yungblud i Dan Reynolds z Imagine Dragons we wspólnym singlu

Utwór nosi tytuł „original me” – LINK

Artyści zaprezentują singiel po raz pierwszy na żywo w programie „The Late Show with Stephen Colbert” w poniedziałek, 21 października. Kawałek promuje nową EP-kę YUNGBLUDA, „the underrated youth”, która ukaże się 18 października. Przypominamy, że YUNGBLUD już wkrótce wystąpi w Polsce. Koncert (dodajmy – wyprzedany!) odbędzie się 5 listopada w Warszawie w klubie Palladium. Szczegóły na oficjalnej stronie wydarzenia.

Autorami „original me” są YUNGBLUD (Dominic Harrison) oraz Dan Reynolds. Oficjalny klip do piosenki pojawi się w czwartek. Jak opowiada YUNGBLUD:
Kawałek opowiada o akceptacji tych elementów własnej osoby, których nienawidzisz oraz o uświadomieniu sobie, że twoja supermoc to po prostu bycie sobą. Praca z Danem Reynoldsem to spełnienie marzeń, on zawsze był dla mnie olbrzymią inspiracją. Piosenka powstała w studiu dosłownie w jeden dzień. Mieliśmy świetną energię i myślę, że dzięki temu „original me” brzmi właśnie tak.

Na EP-kę „the underrated youth” trafi 6 utworów – szczegóły poniżej.

Urodzony w Yorkshire multi-instrumentalista YUNGBLUD gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Debiutował albumem „21st Century Liability” (2018). Bieżący rok rozpoczął od singla „Loner”, który został nazwany przez dziennikarzy „NME” „jednym z największych hymnów wszech czasów”. Kolejnym wielkim sukcesem był utwór „11 Minutes” nagrany wspólnie z Halsey i Travisem Barkerem – kawałek ma już ponad 226 mln streamów. Łączna liczba streamów katalogu YUNGLBUDA wynosi ponad 592 mln.

YUNGBLUD – „the underrated youth” (premiera 18.10.2019) – lista utworów:
1. braindead!
2. parents
3. original me (feat. dan reynolds of imagine dragons)
4. casual sabotage
5. hope for the underrated youth
6. waiting on the weekend

**********
„the underrated youth” by Yungblud will be released on 18.10.2019

Author: Artmundus