Słowiańska elektronika w SP Records – przedstawiamy Dziadowski Projekt!

Tradycyjna, ludowa przyśpiewka w energicznym, elektronicznym aranżu – taki właśnie jest utwór „Baba” w wykonaniu Dziadowskiego Projektu! To kolejna oryginalna nowość w katalogu S.P. Records – wytwórni, która jest otwarta na każdy gatunek muzyczny.

„Baba” to piosenka stylizowana na przyśpiewką ludową i w takim stylu wokalnym też jest wykonana – wokalistki, Aleksandra „Olica” Suchowiecka i Karolina Balmas-Pęczuła od lat wykonują muzykę tradycyjną, często nieznane, czy zapomniane utwory. Doskonała praktyka wykonawcza muzyki tradycyjnej to jeden ze składników decydujących o oryginalności Dziadowskiego Projektu – LINK

Inspiracją dla muzyków jest Słowiańszczyzna, co wyraźne jest nie tylko w muzyce. Ich wizerunek – przywodzący na myśl obraz strzyg czy wiedźm – jest także oryginalny, a elektroniczne brzmienie, przywodzące niekiedy na myśl muzykę techno czy dubstep jest zasługą Adama „Snowida” Długosza. Ten krakowski muzyk stworzył gatunek zwany „pagan disco” – elektronikę łączącą taneczne brzmienia z elementami folkloru słowiańskiego i doskonale to właśnie w „Babie” słychać.

Dziadowski Projekt jest efektem współpracy muzyka sceny krakowskiej występującego pod pseudonimem Snowid oraz artystek tworzących zespół Kipikasza.
Formacja łączy śpiew tradycyjny z muzyką elektroniczną. Inspiruje się polską kulturą ludową oraz demonologia słowiańską.
Zespół zadebiutował podczas legendarnego festiwalu FAMA w Świnoujściu w 2014 roku. Zakwalifikował się również do finału eliminacji do Przystanku Woodstock 2015. Artyści Dziadowskiego Projektu mają na koncie także liczne wyróżnienia, jak nagrodę festiwalu Mikołajki Folkowe 2015 za kreację sceniczną czy wyróżnienie podczas drugiej edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie.
Obecnie Dziadowski Projekt pracuje nad debiutanckim albumem, którzy ukaże się nakładem S.P. Records.

**********
Watch the video clip by Dziadowski Projekt

Author: Artmundus