Winyl formacji Macieja Maseckiego – TAQ w S.P. Records

Marcin Masecki, jeden z najbardziej oryginalnych i rozpoznawalnych polskich muzyków, wydaje nakładem S.P. Records album na płycie winylowej! Jego autorski projekt, TAQ, powstały we współpracy z Garthem Stevensonem oraz Zivem Ravitzem, doczekał się właśnie wydania na płycie analogowej.

TAQ to znakomite międzynarodowe trio jazzowe, w skład którego wchodzą: polski wirtuoz fortepianu i aranżer Marcin Masecki, kanadyjski basista i kompozytor Garth Stevenson oraz izraelski perkusista i kompozytor Ziv Ravitz.
Korzenie tej niezwykłej współpracy sięgają początków lat 00., gdy ci trzej utalentowani artyści studiowali w Berklee College of Musicv w Bostonie. Seria koncertów na całym świecie, w tym także w Polsce, zaowocowała wydaniem albumu „Live”, będącego zapisem występu w Mińsku Mazowieckim w roku 2006 i ten właśnie album oddajemy w Państwa ręce.
Masecki, Stevenson i Ravitz to obecnie gwiazdy światowego formatu w dziedzinie jazzu. „Live” stanowi poniekąd potwierdzenie ich wyjątkowości i klasy.

Wydanie „Live” na płycie winylowej to gratka nie tylko dla fanów jazzu i audiofilów – to fantastycznie wykonane jazzowe improwizacje i muzyka na światowym, najwyższym poziomie.

Lista utworów:
Strona A:
01. Improvisation I (Taq)

Strona B:
01. Improvisation II (Taq)
02. Bolero (Marcin Masecki)

Marcin Masecki to światowej klasy kompozytor i pianista. Porusza się w nurcie jazzu, muzyki klasycznej, a także filmowej. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma artystami – m. in. Tomaszem Stańko, Michałem Urbaniakiem, Wojciechem Waglewskim; współpracował z formacjami Pink Freud, Mitch & Mitch. Nagrywał także albumy z interpretacjami muzyki Chopina i Bacha.
Współtwórca wielu formacji łączących jazzową improwizację z awangardowym podejściem – Paristetirs, Telewizor, Papierosy, TAQ czy trio Masecki/Rogiński/Moretti.
Założył także Jazz Band Młynarski / Masecki, wykonujący muzykę rozrywkową dwudziestolecia międzywojennego w nowych aranżacjach. Autor i wykonawca muzyki filmowej do m. in. „Zimnej wojny”, „Ślepnąc od świateł”, „1983”.
Obecnie Masecki jest jednym z najbardziej twórczych i oryginalnych muzyków w Polsce.

*********
TAQ’s „Live” album was released on vinyl by S.P.Recods

Author: Artmundus