„Kraina lodu 2”: ścieżka dźwiękowa kultowej animacji Disneya już dostępna!

Porywające piosenki Kristen Anderson-Lopez i Roberta Lopeza, muzyka Christopha Becka oraz śpiewające gwiazdy polskiej obsady „Krainy lodu 2”! Muzyka jest już dostępna w sklepach oraz serwisach cyfrowych.

Najbardziej oczekiwana premiera roku ze studia animacji Disneya to przede wszystkim piękne piosenki duetu zdobywców Oscara i Grammy – Kristen Anderson-Lopez i Roberta Lopeza. To również fantastyczna muzyka nominowanego do Grammy Christopha Becka oraz zaskakujące wersje filmowych utworów w wykonaniu Panic! At the Disco, Kacey Musgraves oraz zespołu Weezer.

Mistrzowski zespół nagrodzony Oscarem za film „Kraina lodu” powraca z kontynuacją wzruszającej historii Anny i Elzy. „Kraina lodu 2” to wspólne dzieło reżyserów Chrisa Bucka i Jennifer Lee oraz producenta Petera Del Vecho. – Muzyka Lopezów i Christophe’a Becka jest wpisana w DNA „Krainy lodu” – mówi Buck. – Nie wyobrażaliśmy sobie tworzenia „Krainy lodu 2” bez nich. Wnoszą tak wiele emocjonalnego zrozumienia świata i postaci „Krainy lodu”, że to właśnie przez ich niesamowitą muzykę jesteśmy w stanie zanurzyć się w tej pięknej i wzruszającej opowieści – LINK

– Piosenki i muzyka w „Krainie lodu” są odbiciem dojrzałości bohaterów i głębi ich historii – dodaje Lee. – Muzyka jest zabawna, ale i pełna emocji, osobista – ale potężna, intymna – ale bardzo epicka. Kristen, Bobby i Christophe przeszli samych siebie i wyciągnęli muzykę filmową na zupełnie nowe, szerokie wody.

NOWE PIOSENKI DUETU AUTORSKIEGO KRISTEN ANDERSON-LOPEZ & ROBERTA LOPEZA

Specjalnie dla „Krainy lodu 2” napisano siedem nowych piosenek. – Od pierwszych chwil naszej współpracy z Jennifer Lee, Chrisem Buckiem i Peterem Del Vecho wszystko, co tworzyliśmy, miało swój początek w jednym podstawowym pytaniu – jaka jest historia, która my, jako artyści, indywidualnie i jako zespół, chcemy wam opowiedzieć? – mówi Anderson-Lopez. – Razem z Bobbym przyjrzeliśmy się tej opowieści pod kątem takich momentów, które niosą największy ładunek emocjonalny – tak wielki, że nasi bohaterowie nie są już w stanie mówić, ale muszą śpiewać – dodaje Lopez. – Tradycja pisania piosenek wywodzi się z teatru muzycznego, gdzie każdy utwór musi śmiało podążać za opowieścią i pociągać widza za sobą. Gdzie każda piosenka zabiera postać w dalszą podróż.

PANIC! AT THE DISCO, KACEY MUSGRAVES & WEEZER NA ZAMKNIĘCIE PRZYGODY

Tom McDougall, zdobywca Grammy za ścieżkę dźwiękową pierwszej części „Krainy lodu”, w części drugiej serwuje nam nie tylko zestaw nowych piosenek, ale także elektryzujący mix artystów i ich wersji interpretacji tych utworów na napisach końcowych. – Chociaż nie możemy się doczekać, by świat usłyszał te piosenki, to już widząc reakcje samych artystów, wydaje nam się, że wiemy, jaki będzie odbiór widzów – mówi Tom. – Ich podekscytowanie tą historią i tymi piosenkami doskonale czuć w szalenie kreatywnym podejściu do każdej z nich.

WSPANIAŁA MUZYKA CHRISTOPHE’A BECKA

Twórca muzyki do „Krainy lodu” powraca do Arendelle. Dzięki mistrzowskiemu wplataniu w partyturę motywów melodycznych zaczerpniętych z piosenek, Beck stworzył spójną dla całego filmu oprawę muzyczną. Po raz kolejny także wykorzystał tradycyjne norweskie instrumenty oraz norweski chór żeński Cantus, aby podkreślić wyjątkową atmosferę filmu – „magiczną, ale zakorzenioną w prawdziwej tradycji”. Według kompozytora nowa partytura oddaje przemianę bohaterów. – Podobnie jak Anna i Elsa dorosły od czasu ostatniego filmu, nowa partytura również dojrzała i pozwala sobie na bardziej wyrafinowane koncepcje muzyczne i tematy – mówi. – Krzywa emocji w tej części historii Anny i Elsy jest zdecydowanie bardziej zawiła. Dążyłem do tego, aby prowadząca tę opowieść muzyka pozostawała z nią w harmonii. Wspaniale było szukać ekstremalnych, dynamicznych kontrastów, harmonijnej zawiłości, misternych tekstur o żywych kolorach i niezwykle ekspresyjnych momentów w melodyce.

„Kraina lodu 2” to kontynuacja filmu z 2013 roku, który okazał się najchętniej oglądanym filmem animowanym wszech czasów. „Kraina lodu” została uhonorowana Oscarem w kategorii Najlepszy film animowany roku. Także kultowa piosenka „Let It Go” („Mam tę moc”, słowa polskie: Michał Wojnarowski) z muzyką i słowami Kristen Anderson-Lopez i Roberta Lopeza została doceniona w kategorii Najlepsza muzyka do filmu, piosenka oryginalna.

Polski album z muzyką z filmu „Kraina lodu” wydany w 2013 roku uzyskał status potrójnej platynowej płyty!

„KRAINA LODU 2” – film

Dlaczego Elsa ma magiczne moce? Jaką prawdę skrywa przeszłość? Elsa, Anna, Olaf, Kristoff i Sven, wyruszają w podróż do Zaklętej Puszczy i dalej nad Mroczne Morze, by szukać odpowiedzi na pytanie, czym jest zło, które zagraża Arendelle i jego mieszkańcom. Będą musieli stawić czoła niebezpieczeństwu tej niezwykłej wyprawy. Już nie to, że nieokiełznane moce Elsy są zagrożeniem dla świata będzie jej największym zmartwieniem – ale to, czy są wystarczająco potężne, by uratować królestwo.

Nagrodzony Oscarem zespół: reżyserzy Jennifer Lee i Chris Buck, producent Peter Del Vecho oraz autorzy piosenek Kristen Anderson-Lopez i Robert Lopez oraz gwiazdy obsady poprzedniej części zapraszają do kin i do wspólnego śpiewania już od 22 listopada 2019 roku.

**********
„Kraina lodu 2” (Frozen 2) soundtrack on sale

Author: Artmundus