Legumina – powrót po 2 latach, premiera singla i klip od Sputnik Studio

Dwa lata po premierze debiutanckiego albumu “Something Pasty and Probably Yellow” Legumina powraca z nowym singlem i pierwszym w swej mikrohistorii w pełni profesjonalnym klipem.

Już nie jako studyjny projekt przepracowujący w piosenkach historię rozstania jego założycieli, lecz pięcioosobowy zespół – Legumina nieśmiało rozgląda na boki poszukując nowych, wartych opowiedzenia historii.

Trzon zespołu pozostaje niezmienny: Mon Sadowska i Marcin Gręda dalej piszą trzeszczące i odrobinę nieporadne indie-popowe piosenki. Skład uzupełniają Edyta Glińska (drugi głos, klawisze), Łukasz Pasternak (gitara basowa), Janek Pstrokoński (bębny).
“Fake your Funeral” to pierwszy po przerwie i reorganizacji singiel zespołu. Jest to piosenka opowiadająca o tym, że tracąc można także coś zyskać… nawet jeśli jedzie się właśnie na
pogrzeb, autem wypożyczonym z piekarni.

“Fake your Funeral” to pierwszy z serii utworów, które będą pojawiać się cyklicznie na platformach streamingowych oraz YouTube. Podobnie jak w przypadku debiutu grupa sama rejestruje, produkuje i wydaje swoją muzykę.

Teledysk wyreżyserował Kuba Zarzycki (Zdobywca I Nagrody 6 edycji konkursu Papaya Young Directors) we współpracy z Zuzą Miksiewicz (Art Director, zwyciężczyni, a następnie jurorka KTR Just Creatives). Za kamerą stanął Marcin Gołąb. Klip powstał we współpracy ze Sputnik Studio.

“Fake Your Funeral” – LINK

**********
Watch new video clip by Legumina

Author: Artmundus