Zacier zapowiada nowy album! Premiera jeszcze przed Świętami

Zacier, jedna z najbardziej wyrazistych polskich formacji muzycznych, której liderem jest sam Zacier – Mirosław Jędras – zapowiada nowy album! „Nie zabijaj motyli”, studyjny album Zacieru, ukaże się 13 grudnia nakładem SP Records.

Na płytę składa się osiemnaście utworów, utrzymanych w charakterystycznym dla Zaciera ironicznym stylu, które jak zwykle przenikliwie kwitują rzeczywistość. Nie brakuje utworów melancholijnych, choć podszytych poczuciem humoru.

Wokaliście Mirosławowi „Zacierowi” Jędrasowi towarzyszą muzycy: Michał Mrufka Jędras na perkusji (gra również w formacji Zenka Kupatasy), Andrzej Dziarski Matuszczak, Alek Korecki (saksofonista także Elektrycznych Gitar, ma na koncie współpracę z wieloma artystami), Wojciech Ruciński i basista Tomek Grochowalski (założyciel formacji Closterkeller, także członek Elektrycznych Gitar).

Album „Nie zabijaj motyli” trafi do sklepów 13 grudnia. Do 11 grudnia natomiast można zamawiać płytę w oficjalnym sklepie wytwórni – sprecords.pl – każda zakupiona tam płyta zawierać będzie autografy muzyków.

Zamów album – LINK

Zacier, czyli Zrzeszenie Artystów Cierpiących i Entuzjastycznie Rżnących, to grupa, której korzenie sięgają 1984 roku. Formacja ma na koncie kilka wydawnictw publikowanych w obiegu niezależnym i nieoficjalnie, a także pięć albumów studyjnych, oficjalnych. Ich szósta płyta ukaże się w grudniu 2019 nakładem S.P. Records, wytwórni, z którą Zacier związany jest od niemal 25 lat.
Zacier ponadto regularnie występuje z takimi zespołami, jak Kult, Kazik, Elektryczne Gitary, El Dupa. Zacier jest również organizatorem i jedną z gwiazd festiwalu Zacieralia – imprezy, odbywającej się rokrocznie w styczniu w warszawskim klubie Progresja.
Zacieralia, czyli Festiwal Twórczości Żenującej, przyciągają zespoły, wykonującą oryginalną muzykę. Wśród gwiazd Zacieraliów wymienić można m. in. Kazika z rozmaitymi artystami, Braci Figo Fagot, Nocnego Kochanka, Kult, Cyrk Deriglasoff i wielu innych.
Tegoroczne Zacieralia odbędą się 17-18.01.20 w klubie Progresja, a wystąpią na nich m. in. Zacier, Łydka Grubasa, Transgresja i Lej Mi Pół.

**********
„Nie zabijaj motyli” – new album by Zacier will be released by S.P. Records on 13.12.2019

Author: Artmundus