Recenzja książki „Wegetarianka” Han Kang na ArtMundus.pl

Ponieważ nie można wychodzić, ale też nie ma za bardzo gdzie wychodzić, wieczory można spędzać na czytaniu lub… poszukiwaniu wcześniej napisanych recenzji, które pojawiały się na poprzedniej stronie Agencji Metal Mundus i blogu Ray Mundus.

Dzisiaj na stronę trafia recenzja książki koreańskiej pisarki Han Kang, zatytułowana „Wegetarianka”. Książka ukazała się w 2014 roku w wydawnictwie Kwiaty Orientu.

Fragment wpisu: „Nie jestem znawcą prozy koreańskiej, ale z książek które czytałem, wyłania się bardzo specyficzny obraz koreańskiego społeczeństwa. Oficjalnie czytamy o życiu pojedynczych osób, ewentualnie ich najbliższych, rodziny czy znajomych, ale chyba wszystkie te opowieści pokazywały ludzi bardzo samotnych. Ludzi, którzy żyją wśród innych, ale mają problem z dopasowaniem się do innych. Chociaż wypełniają (z lepszym czy gorszym skutkiem) swoje powinności, narzucone przez niezwykle ważne w społeczeństwie koreańskim, uświęcone wręcz kanony, to szukają od nich odstępstw, szukają wolności. A przejawia się to poszukiwanie w bardzo różny sposób, najczęściej – niestety – kończący się jeszcze większym wyobcowaniem, odrzuceniem danego bohatera przez społeczeństwo, a często zupełnym odejściem z tego świata.

Cała recenzja dostępna pod tym LINKIEM.

**********
Review of the book „Wegetarianka” (The Vegetarian) by Han Kang on ArtMundus.pl

Author: Artmundus