Piotr Kaczkowski – Przy mikrofonie

   Piotr Kaczkowski jest ikoną Programu III Polskiego Radia (popularnej „Trójki”) – nic odkrywczego. Pracuje tam od ponad 50. lat. W czasie swojej długoletniej pracy zawodowej miał okazję spotkać się z największymi postaciami scen muzycznych całego świata. I o tym właśnie pisze w swojej książce.

Na 350 stronach publikacji „Przy mikrofonie” zawarte zostały wywiady z około czterdziestoma najpopularniejszymi muzykami przełomu wieków. Każdy wywiad został rozszerzony o wspomnienia autora, a w szczególności o okoliczności jego przeprowadzenia. Część z nich dodatkowo została dodana do książki w formie dysku CD – można więc jeszcze odsłuchać wystąpień swoich ulubieńców w oryginale.

A jest z kogo wybierać. Każdy znajdzie coś dla siebie. W szczególności wyróżnić możemy takie postaci i zespoły jak:
1) Roger Waters,
2) Metallica,
3) Robert Plant,
4) Jimmy Page,
5) Jethro Tull,
6) Genesis,
7) Blur,
8) Faith No More,
9) Gary Moore,
10) czy Smashing Pumpkins.

A to tylko niektóre z wywiadów.

Zaznaczyć należy, że z w/w publikacji czuć radość. Jest to radość z obcowania z twórcami, radość słuchania ich muzyki i radość ze swojej pracy. Autor nie ukrywa, że jest nie tylko redaktorem, ale fanem. Rozmowy o muzyce sprawiają mu radość. A że muzycy też są zadowoleni, to i wywiady ciekawsze i dłuższe niż początkowo były umawiane.

Pozycja „Przy mikrofonie” jest pierwszą autorstwa Piotra Kaczkowskiego (druga w kolejności to „42 rozmowy”. Do dziś ukazała się jeszcze jedna książka z jego wywiadami pt. „Rozmowy Trzecie”.

Publikację oczywiście polecam. Rozmowy są ciekawe i nietuzinkowe, cóż, że lekko przeterminowane.

Adam Ilarz

METRYCZKA:

Autor: Piotr Kaczkowski

Tytuł: Przy mikrofonie

Państwo: Polska

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 1999

Stron: –