WIZJA LOKALNA – Wizja lokalna (wydawnictwo własne, 2019)

01. Listki na szybie
02. Biała noc
03. Czas
04. Mój plan

Skład:
Jędrzej Tecław – wokal
Bartosz Bogusz – gitara
Marek Górecki – gitara
Jacek Coffee – bas
Paweł Łukowicz – perkusja

   Dla nas to tylko mini album, dla zespołu wielki krok naprzód. Pochodzący z Poznania zespół WIZJA LOKALNA zadebiutował właśnie czteroutworowym albumem, którego tytuł brzmi… „Wizja Lokalna”. Jak zdążyłem przeczytać, grupa powstała w 2016 roku, gra już trzy lata, miała zatem czas, by popracować nad swoim stylem i odpowiednio dopracować kawałki, które postanowiła przedstawić słuchaczom w formie EPki.

   Stylistycznie zespół gra po prostu rocka, gra świetną gitarową muzykę, nawiązując głównie do dokonań licznych zespołów lat 90., aczkolwiek podaną – z racji produkcji – w bardzo dobry, nowoczesny sposób. Kawałki oparte są na gitarowych riffach, wspartych dobrą sekcją oraz ciekawymi wokalami Jędrzeja.

   W tych czterech numerach zespół starł się pokazać, że ma zarówno niezły warsztat, że potrafi tworzyć ciekawe pod względem kompozycyjnie numery, ale też zadbać o interesujący aranż. Dostajemy trzy średnio szybkie kawałki, obdarzone miłymi liniami wokalnymi, przy czym z tej trójki, dwa są ciut łagodniejsze („Listki na szybie”, „Mój plan”), za to „Biała noc” kapitalnie wchodzi w głowę dzięki ostrzejszej gitarze.

   Z kolei utwór „Czas” różni się od pozostałych przede wszystkim tempem, jest świetnym, lekkim bujakiem, który jednak znakomicie współbrzmi z pozostałymi kawałkami, stając się też dowodem na to, że zespół potrafi nie tylko zmusić słuchacza do ruchu, ale też fajnie go pokołysać. Taka lekka zmiana tempa i nastroju jest wręcz wskazana!

   Trudno dzisiaj powiedzieć, jak będzie wyglądać przyszłość grupy, bo nie jest łatwo wybić się z takim gitarowym graniem. Ale liczę, że będą w stanie nas jeszcze zaskoczyć. Mam nadzieję, że wystarczy im sił i zapału, żeby iść dalej swoją drogą, by tworzyć ciekawe pod każdym względem numery.

Ray