TEATR

BÓG MORDU

tekst: Yasmina Reza
tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
reżyseria: Małgorzata Bogajewska
obsada: Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska, Cezary Pazura, Michał Żebrowski
Teatr 6. Piętro/ Warszawa

(2017.10.05)

 

 

 

 


CALINECZKA DLA DOROSŁYCH

tekst: H.CH. Andersen
adaptacja i reżyseria: Teatr Montownia i Teatr Papahema
obsada: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Adam Krawczuk, Paweł Rutkowski, Rafał Rutkowski, Mateusz Trzmiel, Maciej Wierzbicki
Teatr Montownia i Teatr Papahena w Teatrze Powszechnym/ Warszawa

(2016.12.27)

 

 

 

 


CHŁOPCY

tekst: Stanisław Grochowiak
reżyseria: Robert Gliński
obsada: Anna Dymna, Marian Dziędziel, Andrzej Grabowski, Melania Grzesiewicz, Elżbieta Karkoszka, Tadeusz Kwinta, Edward Linde-Lubaszenko, Urszula Popiel, Anna Radwan, Jerzy Trela
Teatr TV (2018.12.17)


CIEMNOŚCI

tekst: Paweł Demirski
tłumaczenie: –
reżyseria: Monika Strzępka
obsada: Magda Grąziowska, Joanna Kasperek, Anna Kłos-Kleszczewska, Andrzej Konopka, Jacek Mąka, Tomasz Schimscheiner
Teatr IMKA/ Warszawa

(2018.02.01)

 

 

 

 


CO MODNA PANI WIEDZIEĆ POWINNA

tekst: Joanna Pawluśkiewicz
reżyseria: reż. Agata Puszcz
obsada: Katarzyna Kołeczek

Klub Komediowy, Warszawa 

(2016.01.04)

 

 

 

 

 


DON GIOVANNI

muzyka: Wolfgang Amadeusz Mozart
libretto: Lorenzo da Ponte
reżyseria: Ryszard Peryt
obsada: Tomasz Raff, Marcin Bronikowski, Bogdan Śliwa, Małgorzata Grzegorzewicz-Rodek, Tatiana Hempel-Gierlach, Sylwester Smulczyński, Agnieszka Kozłowska, Krzysztof Łazicki
Polska Opera Królewska/ Warszawa(2019.09)


DZIENNIK CZECZEŃSKI POLINY ŻEREBCOWEJ

tekst: Polina Żerebcowa
tłumaczenie: Agnieszka Lubomira Piotrowska
reżyseria: Iwan Wyrypajew
obsada: Andrzej Seweryn, Adela Schimscheiner (pianino)
Teatr TV (2017.10.16)


EXTERMINATOR

tekst: Przemek Jurek
dramaturgia: ​Piotr Rowicki
reżyseria: Aldona Figura
obsada: Paweł Domagała, Kamil Siegmund, Sebastian Skoczeń, Przemysław Kosiński, Henryk Niebudek, Agata Wątróbska, Zuzanna Grabowska

Teatr Dramatyczny, Scena na Woli im. T. Łomnickiego/ Warszawa

(2019.01)

 

 

 


FEDRA

tekst: Jean Racine
tłumaczenie: Adam Międzyrzecki
reżyseria: Laco Adamik
obsada: Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Bogusław Linda, Franciszek Pieczka, Ryszarda Hanin, Katarzyna Figura, Marian Opania, Barbara Bursztynowicz, Anna Chitro
Teatr TV (2018.01.13)


HALKA

muzyka: Stanisław Moniuszko, libretto: Włodzimierz Wolski
reżyseria: Natalia Korczakowska
dyrygent: José Maria Florêncio
obsada: Magdalena Molendowska, Dominik Sutowicz, Łukasz Goliński, Mieczysław Milun, Anna Bernacka, Łukasz Goliński
Teatr Wielki – Opera Narodowa, Warszawa (2018.03.04)


JEZIORO ŁABĘDZIE

muzyka: Piotr Czajkowski
libretto: Paweł Chynowski
reżyseria: Krzysztof Pastor
dyrygent:
obsada: Dawid Trzensimiech, Melissa Hamilton, Mai Kageyama, Patryk Walczak, Yuka Ebihara, Carlos Martín Pérez

Teatr Wielki – Opera Narodowa, Warszawa

(2018.06.04)

 

 

 


JULIUSZ CEZAR

tekst: William Shakespeare
reżyseria: Angus Jackson
obsada: Andrew Woodall, James Corrigan, Alex Waldmann, Martin Hutson, Tom McCall, Hannah Morrish, Kristin Atherton
The Royal Shakespeare Company/ Multikino, Złote Tarasy, Warszawa

(2017.06.08)

 

 

 

 

 


KOBIETA, KTÓRA WPADAŁA NA DRZWI

tekst: Roddy Doyle , piosenki: Sinead O’Connor
reżyseria: Adam Sajnuk
obsada: Aneta Todorczuk, zespół muzyczny: Joachim Łuczak – skrzypce, Wojciech Gumiński – kontrabas, Szymon Linette – instrumenty perkusyjne, Michał Lamża- klawisze
Teatr WARSawy, Warszawa

(2019.06.19)

 

 

 

 


KRÓL

tekst: Szczepan Twardoch, adaptacja: Paweł Demirski
reżyseria: Monika Strzępka
obsada: Grażyna Barszczewska, Eliza Borowska, Maria Dębska, Barbara Kurzaj, Katarzyna Strączek, Alan Al-Murtatha, Adam Biedrzycki, Marcin Bosak, Adam Cywka, Krzysztof Dracz, Krzysztof Kwiatkowski, Jerzy Schejbal, Andrzej Seweryn, Paweł Tomaszewski, Mirosław Zbrojewicz.
Teatr Polski, Warszawa

(2019.04)

 

 

 


MADE IN POLAND

tekst: Przemysław Wojcieszek
reżyseria: Przemysław Wojcieszek
obsada: Eryk Lubos, Janusz Chabior, Anita Poddebniak i in.
Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy/ Teatr TV

(2015.01.13)

 


MISTRZ I MAŁGORZATA

tekst: Michaił Bułchakow
tłumaczenie: Irena Lewandowska, Witold Dąbrowski
dramaturgia: Marcin Bartnikowski
reżyseria: Magdalena Miklasz
obsada: Agnieszka Makowska, Daniel Guzdek, Kornelia Trawkowska, Katarzyna Zawadzka, Anna Stela, Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski, Łukasz Lewandowski, Jan Jurkowski, Łukasz Wójcik, Piotr Domalewski
Teatr Dramatyczny, Scena Przodownik, Warszawa

(2019.10)

 

 


NAMIĘTNA KOBIETA

tekst: Kay Mellor
tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
reżyseria: Maciej Englert
obsada: Marta Lipińska, Piotr Adamczyk, Andrzej Zieliński, Krzysztof Kowalewski, Kinga Tabor, Zbigniew Suszyński
Teatr Telewizji

(2016.01.09)


OJCIEC

tekst: Florian Zeller
tłumaczenie: Bogusław Frosztęga
reżyseria: Iwona Kempa
obsada: Marian Opania, Magdalena Schejbal, Przemysław Bluszcz, Paulina Gałązka, Dariusz Wnuk, Paulina Kondrak
Teatr Ateneum/ Warszawa

(2017.09.20)

 

 

 

 

 


POZYTYWNI

tekst: Cezary Harasimowicz
reżyseria: Krzysztof Czeczot
obsada: Grażyna Wolszczak, Olga Bołądź, Janusz Chabior, Łukasz Simlat

Teatr IMKA/ Warszawa

(2018.12.04)

 

 

 

 


POSPRZĄTANE

tekst: Sarah Ruhl
tłumaczenie: Małgorzata Semil
reżyseria: Bożena Suchocka
obsada: Agnieszka Pilaszewska, Marta Lipińska, Agnieszka Suchora, Monika Kwiatkowska, Leon Charewicz

Teatr Współczesny/ Warszawa

(2018.08.24)

 

 

 

 


RIGOLETTO

libretto: Francesco Maria Piave
muzyka: Giuseppe Verdi
reżyseria: Gilbert Deflo
dyrygent: Patrick Fournillier
scenografia: Ezio Frigerio
kostiumy: Franca Squarciapino
choreografia: Zofia Rudnicka
obsada: Tadeusz Szlenkier, Andrzej Dobber, Aleksandra Kubas-Kruk, Łukasz Konieczny, Karolina Sikora, Elżbieta Wróblewska, Iurie Maimescu, Hubert Zapiór, Krzysztof Szmyt, Jasin Hammal-Rykała i in.

Teatr Wielki – Opera Narodowa/ Warszawa

(2019.01.12)


SPISKOWCY

tekst: Joseph Conrad Korzeniowski
tłumaczenie: Wit Tarnawski
scenariusz i reżyseria: Jan Englert
obsada: Mateusz Rusin, Józef Pawłowski, Agata Kulesza, Beata Ścibakówna, Patrycja Soliman, Michalina Łabacz, Wojciech Malajkat i inni.
Teatr TV

(2017.11.17)


STRASZNY DWÓR

reż. David Pountney
Teatr Wielki – Opera Narodowa, Warszawa

 

(2018.11.03)

 

 

 

 

 

 


ŚMIESZNE MIŁOŚCI

tekst: Milan Kundera
reżyseria: Adam Sajnuk
obsada: Julia Borkowska, Malwina Laska, Weronika Łukaszewska, Bartosz Bednarski, Ignacy Liss, Michał Pawlik

Teatr WARSawy/ Warszawa

(2019.05.11)

 

 

 

 


TANIEC ALBATROSA

tekst: Gérald Sibleyras 
tłumaczenie: Jolanta Domagalska
reżyseria: Maciej Englert
obsada: Andrzej Zieliński (Tierry), Leon Charewicz (Gilles), Agnieszka Pilaszewska (Françoise), Ewa Porębska (Judyta), Sylwia Boroń (gościnnie), Edyta Ostojak (gościnnie)

Teatr Współczesny/ Warszawa

(2018)

 

 

 


TRZECIA MŁODOŚĆ BOCIANA

tekst: Simon Moss – „Merry Widower” (na motywach „Tom Dick And Harriet” Johnniego Mortimera i Briana Cooke’a
tłumaczenie: Wit Tarnawski
opracowanie tekstu i reżyseria: Emilian Kamiński
obsada: Milena Staszuk, Małgorzata Sadowska, Sylwia Gliwa, Emilian Kamiński,Wojciech Solarz, Hanna Konarowska

Teatr Kamienica/ Warszawa

(2017.12.31)

 

 

 


WĄSY

tekst: Maciej Kowalewski
reżyseria: Maciej Kowalewski
obsada: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki

Teatr Montownia

 

(2017.10.29)

 

 

 

 


WĄŻ I ONA

tekst: Aleksander Fredro
reżyseria: Dominika Maria Malczyńska
obsada: Dominika Maria Malczyńska, Judy Turan, Tomasz Poniży, Patryk Pawlak

Teatr I.N.N.I.

(2017.12.11)

 

 

 

 


ŻYWOT MĘŻCZYZNY POCZCIWEGO

scenariusz i reżyseria: Diana Karamon
scenografia: Arkadiusz Kośmider
muzyka: Dominik Zacharski
reżyseria świateł: Roman Woźniak
pomysłodawca i opiekun projektu: Kamila Sieraczkiewicz
obsada: Zespół Odstawienia sztuki

(2017.11.21)