Arek Jakubik – „Szatan na Kabatach” – prezentacja płyty w U22

   Już jutro, 20.04.2018 r. ukaże się pierwszy solowy album Arkadiusza Jakubika, zatytułowany „Szatan na Kabatach”.

   Według artysty, płyta powstała trochę przez przypadek, ale bynajmniej nie jest płytą przypadkową. Na albumie znajdą się świetne, przemyślane, wzruszające i poruszające utwory, które nawiązują do kilku stylów muzycznych, popularnych w latach 80. ubiegłego wieku (oczywiście z nowoczesną produkcją) oraz zaopatrzone w niezwykle nośne, kąśliwe i niezwykle poruszające teksty, dotyczące… spraw ludzkich. Warto zwrócić uwagę na fakt, że tym razem zdecydowanie większy udział w tworzeniu tekstów miał sam Arek Jakubik (podobno obiecał kiedyś Kazikowi, że zacznie pisać teksty…), chociaż w dalszym ciągu szkielet wielu z nich powstał w głowach Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, którzy piszą teksty do utworów Dr Misio.

   Jak wspomniał na spotkaniu, które odbyło się 12.04.2018 w Studiu U22, sam spiritus movens całego przedsięwzięcia, czyli Arek Jakubik, pomysł na płytę powstał w trakcie produkowania trzeciego albumu zespołu Dr Misio. Wolne chwile, Arek i produkujący krążek Kuba Galiński wypełniali tworzeniem kawałków, które nie pasowały do „misiowej” muzyki, ale na tyle były interesujące, że… postanowili zrobić z nich solowy album Arka Jakubika. Płytę zrobili we dwójkę, w jednym bodajże nagraniu duet został wsparty przez Olafa Deriglasoffa, który postanowił wesprzeć dwóch ponów podczas koncertów.

   Wokalista przypomniał, że nowy zespół zagrał na razie dwa koncerty, z których nie do końca  jest zadowolony. Ale nie z powodu niewłaściwego ich zagrania, lecz odbioru przez publiczność, która… doszukuje się w tym zespole Dr Misio. A to jednak inni ludzie, inna muzyka, inne przesłanie. Mamy nadzieję, że na następnych koncertach, które są planowane, będzie już lepiej!

   Zanim zespół wykonał na żywo kilka utworów (m.in. „Dziś w internecie”, „Twoje zniknięcie”), Arek Jakubik opowiedział jeszcze, jak uczył się tolerancji, jak ma silną potrzebę poszukiwania nowych dróg wyrażania siebie, dodał przy okazji, że z powodu nadmiaru obecności jego osoby w filmach postanowił zrobić sobie roczną przerwę od aktorstwa i skupić się na muzyce.

   Mieliśmy też okazję obejrzenia dwóch klipów. Pierwszy został nakręcony do najbardziej przebojowego numeru z albumu, czyli „Dziś w internecie”, drugi – który miał tego dnia swoją światową premierę – został przygotowany do utworu tytułowego całego albumu, czyli „Szatana na Kabatach”.

Klip do utworu „Dziś w internecie” – https://youtu.be/PRtuN7QzdsE

Lista utworów:

01.Dziś w Internecie
02.Psy
03.Szatan Na Kabatach
04. Niemost
05. Atomowy Skuter
06. Cudowne Pogaństwo
07. Plaża
08. Wyliczanka
09. Historia Banalnego Miasta
10. Świat Po Końcu Świata
11. Plan Antypaństwowy
12. Twoje Zniknięcie

Ray

Wkrótce więcej dobrej jakości zdjęć ze spotkania!