Natalia Sikora w Studiu U22

   We wtorek, 21.05.2019 w studiu U22 zagościli muzycy, którzy zaprezentowali muzykę, jakiej w tym miejscu chyba jeszcze nie słyszałem. A mianowicie blues – rocka. Dwa gatunki, które bardzo lubię, a ich połączenie, zwłaszcza tak świetne połączenie, jakie zostało zaprezentowane, po prostu uwielbiam.

   Ale dziwić się nie ma czemu, bowiem gośćmi prowadzącego to spotkanie pana Marcina Kusego z radiowej Jedynki byli: Natalia Sikora i Dariusz Kozakiewicz. Duet tak oryginalny i wyjątkowy, że z tego połączenia musiała powstać znakomita muzyka. I powstała. Wysłuchaliśmy tylko kilku utworów, ale to w zupełności wystarczyło, żeby zakochać się w tej muzyce od pierwszego razu. Dało się odczuć, że dobrali się, dograli się perfekcyjnie, a do tego też wspólnie się nakręcali, dzięki czemu płyta skrzy się emocjami. Te emocje nie uległy wygaszeniu już z po nagraniu krążka, co uwidoczniło się podczas spotkania.

   Artyści opowiedzieli o tym, jak doszło do współpracy, o pracy nad utworami, ich licznych przeróbkach (chociaż, jak stwierdził pan Dariusz, on lubi muzykę prosto spod ręki), poszukiwaniu tej najlepszej wersji przez odpowiedzialnego za aranżacje Paco Sarra. Na szczęście same kompozycje (m.in. trzy utwory napisał Dariusz Kozakiewicz, kilka Jacek Perkowski i Paco Sarr) są tak znakomite, że praca studyjna nie zabiła w nich tego, co najważniejsze – życia, emocji, energii.

   Pani Natalia opowiedziała o pisanych przez nią tekstach (świetna opowieść o „Korpo potworach”), o tym, ile znaczy dla niej, dla jej twórczego rozwoju współpraca z Agnieszką Jaworską, Dariuszem Kozakiewiczem, Paco Sarrem i wszystkimi, wspierającymi ją muzykami.

   Płyta nosi tytuł „Ailatan”, znajdzie się na niej dwanaście utworów, a ukazała się w piątek, 24 maja 2019. Album promowany jest klipem, nakręconym do utworu „Ostrożnie, to moje serce” (z tekstem Marka Gaszyńskiego), którego też mieliśmy okazję zobaczyć.

Teraz trzeba jeszcze tylko nabyć płytę i słuchać, słuchać i słuchać.

Ray

Zdjęcia: Marcin Jaśkaczek