Wasio w Studiu U22

   Jeszcze niedawno, na pytanie, kim jest Maciej Wasio, oczywiście należało udzielić jednej odpowiedzi. Oczywiście wokalistą OCN (wcześniej Ocean). I wszystko by się zgadzało. Problem pojawił się w kwietniu tego roku, kiedy artysta zaprezentował album swoje solowego projektu nazwanego od jego nazwiska po prostu WASIO. Płyta zresztą też nosi taki tytuł.

   Podczas zorganizowanego w ramach cyklu „Piątki z nową muzyką”, sam autor projektu zaprezentował zebranej w studiu U22 publiczności zarówno muzykę z debiutanckiej płyty, ale też – zachęcany przez Marcina Bąkiewicza – opowiedział o powodzie powołania projektu do życia, pracy nad albumem, inspiracjach (Nashville), współpracownikach (Piotr Rubik, Bartozzi Wojciechowski i in.) i planach, zarówno tych związanych z działalnością kompozytorsko – wykonawczą, jak i producencką.

   O ile w przypadku muzyki OCN wokalista i gitarzysta mógł pokazać swoją rockową duszę, o tyle na solowym albumie ujawnił duszę zdecydowanie bardziej liryczno – romantyczną. Żeby się o tym przekonać wystarczy sięgnąć po krążek. 

Ray

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV