Berlin pisarzy i spotkanie z Jaroslavem Rudišem i Brygidą Helbig

Czeskie Centrum w Warszawie, Fundacja Meritum, Mazowiecki Instytut Kultury i Niemiecki Instytut Historyczny zapraszają serdecznie na finałowe wydarzenie warszawskiej części Polsko-czeskiej jesieni literatury 2018. Tematem spotkania zatytułowanego Berlin pisarzy będzie twórczość dwojga zaproszonych gości, autorów mieszkających w Niemczech i tworzących na styku kultur i języków: Jaroslava Rudiša i Brygidy Helbig. Rozmowę poprowadzi dr Karolina Ćwiek-Rogalska z Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk, a fragmenty książek zaproszonych autorów przeczyta aktorka Maria Maj.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 10 grudnia o godz. 18:00 w siedzibie Niemieckiego Instytutu Historycznego (Al. Ujazdowskie 39, link do wydarzenia na FB).

Wcześniejszą okazją do posłuchania Jaroslava Rudiša będzie ponadto rozmowa z pisarzem w Instytucie Slawistyki Zachodniej i Południowej UW (Krakowskie Przedmieście 26/28) o godz. 11:30, którą poprowadzi dr hab. Marcin Filipowicz (link do wydarzenia na FB).

**********
“Berlin pisarzy” – meeting with Jaroslav Rudiš and Brygida Helbig in Niemiecki Instytut Historyczny in Warsaw on 10.12.2018
**********

Author: Artmundus