Bastille po raz kolejny o złamanych sercach

Bastille prezentują mixtape „Other People’s Heartache Pt.4”! Singlem promującym wydawnictwo jest „Grip” ft. Seeb. Na krążku gościnnie pojawiają się również tacy artyści jak Craig David, James Arthur, Lily Moore czy Jacob Banks.

To nie przypadek, że „Other People’s Heartache Pt.4” rozpoczyna się od coveru „Wild World” Cata Stevensa, a kończy utworem „Warmth”, którego tekst również opowiada o dzikim świecie. Kolekcja coverów oraz utworów z innymi artystami to pomost pomiędzy ostatnim albumem Bastille a nowym krążkiem, którego premiera zaplanowana jest na wiosnę 2019.

Chcieliśmy nawiązać do naszej ostatniej płyty i przyznać, że kiedy go pisaliśmy, nie mogliśmy nie czuć lęku przed tym, co obecnie dzieje się na świecie, jak wiele przerażających zmian się odbyło i jak bolesne są ich konsekwencje. Poczucie, że wszystko, co nas otacza, jest tak dziwne, zrobiło się wręcz stałym elementem życia, dlatego pewne formy eskapizmu są absolutnie niezbędne.
-Dan Smith, Bastille

„Other People’s Heartache” to seria, która mogłaby stanowić soundtrack do nieistniejącego filmu. Jest to również swojego rodzaju playlista na apokaliptyczne przyjęcie, przepuszczone przez mgliste meandry popkultury w umysłach Bastille. Zespół rozpoczął wydawanie mixtape’ów „Other People’s Heartache” w 2012 roku, aby móc pracować z artystami reprezentującymi różnorodne gatunki muzyczne i techniki produkcji. Nagrania te zyskały popularność równie dużą co hity Bastille z podstawowej dyskografii. Dotychczas muzycy współpracowali z takimi artystami jak Haim, Kate Tempest, Lizzo, Ella Eyre, Angel Haze, Rag’n’Bone Man, MNEK czy Skunk Anansie.

Za produkcję „Other People’s Heartache Pt.4” odpowiada Mark Crew, wieloletni współpracownik Bastille. – To niezwykłe, że możemy wziąć na warsztat piosenki, z którymi mamy tak dużo ciepłych wspomnień, a następnie zaprezentować je w zupełnie innym świetle – cieszy się Dan Smith. Na wydawnictwie, poza wspomnianym wcześniej „Wild World”, będzie można posłuchać m.in. nowej wersji wielkiego klasyka lat 90. – „Don’t Let Go” grupy En Vogue czy hitu „Flowers” w oryginale wykonywanego przez Sweet Female Attitude.

Przypominamy, że Bastille wystąpią 19 lutego 2019 na warszawskim Torwarze. Jako support zaprezentuje się Lewis Capaldi.

**********
Bastille one more sings about broken hearts
**********

Author: Fan