Pokaz filmu “Maksymiuk. Koncert na dwoje”

Agencja Muzyczna Polskiego Radia oraz Program 2 Polskiego Radia zapraszają 8.04.2019 o g. 19.00 do Studia Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na premierę filmu w reżyserii Tomasza Drozdowicza pt. „Maksymiuk. Koncert na dwoje”.

Pokaz filmu poprzedzi spotkanie z Maestro Jerzym Maksymiukiem, które poprowadzi wybitny dziennikarz – Jerzy Kisielewski. W rozmowie weźmie udział przyjaciel obydwu, znakomity pianista Janusz Olejniczak, który być może da się namówić do wykorzystania stojącego na estradzie fortepianu – zobaczymy. Po obejrzeniu filmu zapraszamy do rozmów z Twórcami.

Reżyseria: Tomasz Drozdowicz, scenariusz: Maria Nockowska, zdjęcia: Andrzej Wojciechowski,
produkcja: Autograf studio filmowe. Koprodukcja: Fundacja Kultury Polskiej, TVP.

Dyrygent Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być zagubiony bez pomocy żony, która wspiera go w codziennych najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami, a także ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury. Film realizowany w Polsce, Anglii, Szkocji i Francji. Ukazuje dyrygenta w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami, a także w trakcie komponowania muzyki. Wraz z bohaterem odbędziemy zaskakującą podróż w poszukiwaniu podstawowych definicji: czym jest muzyka i na czym polega jej działanie. Poznamy także artystę od prywatnej strony. Ten drugi portret, pełen barwnych epizodów, drobnych słabości, ale i natręctw. Równorzędną bohaterką filmu jest żona Jerzego – Ewa Piasecka, osoba, która nie dzieląc przecież z muzykiem jego daru, jest mu zarazem absolutnie niezbędna – jako warunek tworzenia i trwania. Film jest opowieścią o miłości, wielkiej pasji, talencie i jeszcze większej cenie płaconej za ten talent.

Bilety do kupienia na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz w kasie przed koncertem.

**********
“Maksymiuk.Koncert na dwoje” movie will be screened in Studio Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego on 08.04.2019

Author: Artmundus