Tulia na Fest Festivalu

Fest Festival ujawnia kolejnych artystów, którzy wystąpią w Parku Śląskim między 23 a 24 sierpnia. Do programu wydarzenia dołączył zespół Tulia.

W rok od założenia zespołu, Tulia osiągnęła więcej niż mogłoby się pochwalić wielu uznanych artystów. Grupa zaprezentowała się na gali Fryderyki 2018 w towarzystwie Natalii Nykiel i Pianohooligana – był to jeden z najlepiej ocenianych występów wieczoru. Wokalistki zdobyły wszystkie trzy nagrody na 55. KFPP w Opolu, pojawiły się na licznych festiwalach muzycznych, a także odbyły pierwszą – i co najważniejsze – wyprzedaną trasę koncertową.

Tulia otrzymała również platynową płytę za debiutancki album, który ukazał się w maju 2018 oraz Fryderyk 2019 za Fonograficzny Debiut Roku. Zespół został wybrany reprezentantem Polski na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Avivie.

Tulia – Fire of Love (Pali Się)

Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak tworzą jeden z najbardziej oryginalnych polskich (i nie tylko!), a przede wszystkim rozpoznawalnych zespołów ostatnich lat. I na pewno nie powiedziały jeszcze ostatniego zdania na scenie.

Więcej o Fest Festivalu na oficjalnej stronie wydarzenia!

**********

Tulia at the Fest Festival

**********

Author: Fan