„Znajdę Cię” filmem otwarcia Festiwalu Transatlantyk

„Znajdę Cię” w reżyserii ikony amerykańskiej kinematografii Marthy Coolidge będzie filmem otwarcia dziewiątej edycji Festiwalu Transatlantyk. 12 lipca 2019, podczas uroczystej gali zostanie pokazany w Polsce po raz pierwszy. To hollywoodzki film, inspirowany losami Polaków z lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku, z niezwykłą muzyką Jana A. P. Kaczmarka i przepięknymi fragmentami klasyki.

Dużą część „Znajdę Cię” nakręcono w Łodzi i w Krakowie. Film posiada znakomitą międzynarodową obsadę.

Głównych bohaterów zagrali przystojny i obdarzony pięknym głosem Leo Suter – wschodząca gwiazda z Wielkiej Brytanii oraz młoda i utalentowana Adelaide Clemens – Australijka mająca już za sobą kilka wyjątkowych ról w filmach takich jak: „Wielki Gatsby” czy „Generacja Hmm”. W role Roberta i Rachel jako dzieci wcielili się Ursula Parker z Nowego Jorku oraz Sebastian Croft z Londynu.

W kluczowych rolach drugoplanowych wystąpili: Stellan Skarsgård – ulubiony aktor Larsa von Triera, znany szerszej publiczności między innymi z „Piratów z Karaibów“ i „Mamma Mia“ oraz Connie Nielsen, odtwórczyni głównej roli w „Gladiatorze” i Królowa Hippolita w „Wonder Woman” oraz Stephen Dorff, bohater takich filmów jak „Wieczny łowca”, „Między miejscami”.

Na ekranie ujrzymy także plejadę polskich aktorów: Małgorzatę Kożuchowską, Weronikę Rosati, Macieja Zakościelnego, Jacka Braciaka, Karolinę Porcari, Marcina Czarnika, Lecha Mackiewicza, Mirosława Zbrojewicza, Ewę Błaszczyk, Monikę Dryl, Katarzynę Michalską, Janusza Germana, Kamila Kulę, Redbada Klynstrę.

**********
„Znajdę Cię” will open the Transatlantyk Festival

Author: Artmundus