Solar Fields + Vibrasphere – znamy pełen line-up

Progresja oraz Deerhunter Booking serdecznie zapraszają 28.09.2019 r. na pierwszy w Warszawie występ ambientowego projektu Solar Fields. Jako gość specjalny zagra także Vibrasphere.

Wieczór otworzy Heliocentrism, a po występie Solar Fields wystąpi Dj Panza.

SOLAR FIELDS
Szwedzki kompozytor i multiinstrumentalista z Göteborga Magnus Birgersson stworzył Solar Fields pod koniec lat 90-tych.

Magnus wychował się w muzycznej rodzinie i zaczął grać na fortepianie i syntezatorach w latach 70-tych. W połowie lat 80. rozpoczął łączenie syntezatorów z komputerami. Oprócz pracy nad ambientem był także gitarzystą w zespołach rockowych, pianistą jazzowym i klawiszowcem w projektach drum and bass.

Obecnie współpracuje z Vincentem Villuisem, czyli AES Dana, a także w ramach projektu H.U.V.A. Network oraz T.S.R. w towarzystwie Daniela Segerstad i Johannesa Hedberga z Carbon Based Lifeforms. Pod pseudonimem Solar Fields skomponował 15 albumów solowych i pojawił się na ponad 60 różnych kompilacjach.

Jego pierwszym solowym wydawnictwem był ambientowy album Reflective Frequencies, wydany przez wytwórnię Ultimae Records w 2001 roku. Dwa lata później pojawił się krążek Blue Moon Station, który oscylował wokół downtempo i psytrance. Pod koniec 2005 roku Solar Fields skomponował Leaving Home oraz późniejszą wersję limitowaną – Extended.

Jego piąty album Earthshine, wydany w 2007 roku, zawierał więcej optymistycznych pejzaży dźwiękowych łączących: trance, progresywną, psychodeliczną, tribalową i ambientową muzykę. Ten album został ciepło przyjęty przez obserwatorów sceny progresywnej i psytrance. Doprowadziło to do tego, że Electronic Arts (EA) i DICE zamówiły soundtrack od Solar Fields do Mirror’s Edge, pierwszoosobowej gry przygodowej wydanej na całym świecie 14 listopada 2008 roku.

W następnym roku Solar Fields wydało album Movements. Krążek był wysoko notowany w prasie muzycznej. Movements był także wykorzystywany jako ścieżka dźwiękowa do niezależnej gry Capsized z małego kanadyjskiego studia Alientrap w 2011 roku. W 2010 roku Solar Fields użył harmonii i melodii Movements w albumie remiksowym zatytułowanym Altered – Second Movements i rozpoczął serię Origin, na którą złożyły się cztery albumy. Następnie na przełomie 2011 i 2012 roku albumy Until We Meet the Sky i Random Friday zostały skomponowane równolegle.

W 2013 roku Solar Fields wydał drugi album z serii Origin, Origin # 02. W 2014 pojawił się potrójny album o nazwie RGB Collection, znany również jako RED, GREEN, BLUE.

Dyskografię muzyka zamyka wydany w 2018 roku album Ourdom.

VIBRASPHERE
Rickard Berglöf i Robert Elster rozpoczęli działalność jako zespół Vibrapshere w 1998 roku. Berglöf wcześniej był producentem zespołu Subcouds, grającego w stylu goa trance. Na początku Vibrasphere uprawiał gatunek psytrance (utwór „The Open Sphere” z 1999 roku). Swój pierwszy album, Echo, duet był rok później pod szyldem rodzimej wytwórni Spiral Trax. Jednocześnie zaczął koncertować w całej Europie.

Kolejny album zespołu, Lime Structure, wydany w 2003 roku ujawnił jego zainteresowania bardziej progresywną odmianą muzyki trance z wyraźną koncentracją na delikatnych melodiach. W ciągu swojej kariery muzycznej zespół poszerzył swój styl o takie gatunki jak ambient i downtempo (utwór „Manzanilla” z 2003 rok).

W 2006 Berglöf i Elster zapoczątkowali działalność własnej wytwórni płytowej Cloud 99 Music. W kolejnych latach Vibrasphere nadal poruszał się w obrębie gatunków progresywny trans i downtempo (album Exploring The Tributaries z 2007).

W grudniu 2008 roku dla uczczenia 10-lecia swej działalności Vibrasphere wydał album Lungs of Life. Muzyka na nim zawarta była wypadkową takich gatunków jak techno, minimalizm i trance.

W 2009 roku Vibrasphere wydał swój ostatni album, kompilację Selected Downbeats Vol. 2.

W 2010 roku członkowie zespołu oznajmili, że kończą projekt Vibrasphere, ale że będą nadal koncertować.

Heliocentrism
To projekt muzyczny powstały w Warszawie w 2012 roku jako kooperacja Antoniny Nowackiej (obecnie WIDT, kIRk) i Kuby Karwackiego. Debiutancki album “Mir” został wydany pod nazwą projektu solo Kuby Karwackiego “Hezment” 21 grudnia 2012. Pierwszym festiwalem gdzie zespół zagrał na żywo był Tree of Life 2013 w Turcji. Późniejsze koncerty odbywały się na klubowych imprezach psychodelicznych w całej Polsce i na festiwalach takich jak Goa Dupa, Yaga Gathering (Litwa), Gaia (Litwa).

Brzmienie Heliocentrism powstaje w harmonijnym uzupełnianiu się zarejestrowanych dźwięków naturalnych przestrzeni i odległych, podwodnych, subtelnych bitów, otoczonych transcendentalnymi wokalizami, zapraszających słuchaczy to wzięcia udziału w dźwiękowym doświadczeniu oscylującym pomiędzy formą, treścią a percepcją…

PANZA (Pointzero records- Polska)
Muzykę psychedelic trance gra od 1999r. Jego DJ sety można było usłyszeć w ogólnopolskiej „Radiostacji”. Grał energetyczny trance na największych imprezach i festiwalach w Anglii, Niemczech, Litwie, Włoszech, Irlandii, Łotwie, Belgii obok takich artystów jak Hallucinogen, Psycraft, ASTRIX, The ORB, Beckers, PIXEL, Electric Universe, Psysex, DJ Krust+MC Dynamite, Oforia.

Organizował cykle imprez Psychedelic Experience i International Psychedelic w różnych klubach i miastach w Polsce (Gdańsk-GGOG, Gdynia-Mandragora, Warszawa-Przestrzeń Graffenberga, Kopalnia, Luzztro, CDQ, K55, Apartament, NewDeep, Międzyzdroje-Scena itd). W latach 2003-2004 organizował imprezy zamknięte w kultowym undergroundowym klubie Kopalnia przy ambasadzie belgijskiej w Warszawie. Na jego imprezach gościli dj’e i artyści z Anglii, Danii, Belgii, Włoch, RPA, Gibraltaru. Grał również w wielu nietypowych miejscach jak zamki, forty, open airy w lesie, piaskarnie itp.

W 2005 roku dołączył do angielskiej wytwórni płytowej Pointzero records, którą reprezentuje do dziś. Panza był również rezydentem największych Londyńskich eventów Antiworld. Grał m.in. dla 3500 osób w klubach The Coronet Theatre czy SeOne London, a także w klubach MASS, George IV, czy The Fridge. W Progresji mogliście usłyszeć jego godziny live act ostatnio w 2007 roku. Tym razem w trakcie serwowanej przez niego dwugodzinnej dawki energii usłyszycie przekrój muzyki down tempo, progressive i psytrance.

**********
Solar Fields, Vibrasphere, Heliocentrism and Panza will play in Progresja CLub in Warsaw on 28.09.2019

Author: Artmundus