Steven Wilson odwiedzi Polskę i zapowiada nowy solowy album

Steven Wilson ogłosił szczegóły trasy koncertowej „The Future Bites”, w ramach której odwiedzi również Polskę. Koncerty będą promowały szóste solowe wydawnictwo artysty.

Po sukcesie trasy promującej album „To The Bone” (2017), Steven Wilson wraca do koncertowania z solowym projektem. Trasa „The Future Bites” odbędzie się we wrześniu 2020 i obejmie osiem miast:

Thu 17th, Nottingham Arena, UK
Sat 19th The O2, London UK
Mon 21st Zenith, Paris France
Wed 23rd Mediolanum Forum Milan, Italy
Fri 25th Kopi Arena, Oberhausen, Germany
Sat 26th Sporthalle, Hamburg, Germany
Mon 28th Ziggo Dome, Amsterdam, Holland
Weds 30th Torwar, Warsaw, Poland

Za każdym razem, gdy nagrywam nowy album, zawsze dbam o to, by wyróżniał się on w moim katalogu. Rozpoczynając trzecią dekadę XXI wieku oraz drugą jako artysta solowy, pomyślałem, że podobną filozofię należy zastosować przy występach na żywo. Chcę rzucić samemu sobie wyzwanie, by stworzyć coś, co skonfrontuje moje własne wyobrażenie (jak również publiczności) na temat tego, jak zaprezentować moją muzykę podczas koncertu. Ten pomysł przerodził się w „The Future Bites” – wyjątkowe wydarzenia w większych obiektach, coś na większą i bardziej wciągającą skalę. Już nie mogę się doczekać!
-Steven Wilson

Dotychczasową solową dyskografię Wilsona zamyka album „To The Bone” (2017), który dotarł do 3. miejsca list sprzedaży w Wielkiej Brytanii oraz do top 20 w 15 krajach. W ramach tournée artysta zagrał 145 koncertów w 33 krajach na pięciu kontynentach, a łącznie obejrzało go ćwierć miliona widzów. Steven pracuje obecnie nad swoim szóstym albumem, razem z producentem Davidem Kostenem (Bat for Lashes, Everything Everything, Keane). Premiera zaplanowana jest na lato 2020.

**********
Steven Wilson will play in Warsaw on 30.09.2019

Author: Artmundus