The Weeknd pobił swój własny rekord

The Weeknd zgarnia pełną pulę w zestawieniach Billboard i debiutuje zarówno na szczycie najpopularniejszych wydawnictw tygodnia, jak i singli – na pierwsze miejsce Billboard Hot 100 trafił singiel „Blinding Lights”. To najlepszy debiut albumu w 2020 roku. The Weeknd pobił także własny rekord w zestawieniu streamów R&B. Liczba streamów „After Hours” przekroczyła już 2 miliardy.

Laureat Grammy zadebiutował z „After Hours” na szczycie Billoard 200, ale również na Billboard Hot 100 – za sprawą singla „Blinding Lights”. To już jego piąty numer jeden na liście najpopularniejszych singli w Stanach w karierze. „After Hours” to także najpopularniejszy cyfrowo album R&B wszech czasów. Wydawnictwo zepchnęło z pierwszej pozycji płytę „Starboy”. Nowy album The Weeknd zadebiutował na szczycie Apple Music w ponad 85 krajach i zdominował listę Spotify Global Chart, zajmując 7 pozycji w Top 10. „Blinding Lights” dominuje także w eterze: w wielu krajach, również w Polsce, trafił na szczyt zestawienia airplay. Utwór przez 37 dni utrzymuje się na szczycie Spotify Global Chart.

Piosenka doczekała się już wielu interesujących coverów, w tym niezwykle ciekawej, dostosowanej do warunków kwarantanny wersji w wykonaniu niemieckiego zespołu Giant Rooks – LINK

Gdy zacząłem pracę nad tym albumem, w najśmielszych snach nie spodziewałem się, że premiera odbędzie się w trakcie światowej pandemii. Zawsze czułem, że muzyka pomaga w ciężkich czasach, dlatego mam nadzieję, że moje „After Hours” może mieć taki sam efekt dla innych. Niesamowite jest podziwiać pracę bohaterów życia codziennego, pracowników służby zdrowia czy handlu, dostawców, kurierów – wszystkich tych, którzy są na pierwszej linii i narażają swoje zdrowie, by pomóc innym. Ten album jest dla nich i dla wszystkich, którym może przynieść choć trochę radości czy ulgi
-The Weeknd

Jeszcze przed premierą albumu, single „Heartless” i „Blinding Lights” zdążyły podbić listy przebojów na całym świecie i zdobyć status platyny w Stanach, zapewniając artyście status RIAA Platinum i dając The Weeknd wstęp do Top 10 artystów z największą liczbą odznaczeń RIAA dla singli. „After Hours” pobiło także rekord pre-save’ów w Apple Music, zbliżając się niemal do miliona i wyprzedzając Billie Eilish. Kilka dni temu artysta do rozszerzonej wersji albumu dodał trzy nowe utwory: „Nothing Compares”, „Missed You” oraz „Final Lullaby”.

#1 Billboard Debut of 2020 („After Hours”)
#1 Billboard Top 200 („After Hours”)
#1 Billboard Hot 100 („Blinding Lights”)
#1 Billboard R&B Album („After Hours”)
#1 Billboard Digital Song („Blinding Lights”)
#1 All-Time R&B Streaming Week („After Hours”)
#1 Global Shazam („Blinding Lights”).

**********
The Weeknd broke his own record

Author: Artmundus