“Simona K. Wołająca na puszczy” – ponownie w Big Book Cafe w następną niedzielę

W niedzielę 4 października odbyła się premiera spektaklu „Simona K. Wołająca na puszczy”. W roli tytułowej wystąpiła Agnieszka Przepiórska. To pierwsza w nowym sezonie odsłona cyklu Mały teatr w Big Book Cafe (ul. Dąbrowskiego 81, Warszawa).

W zamyśle twórców spektaklu Simona Kossak, sławna biolożka i popularyzatorka wiedzy o przyrodzie to nie leśny anioł, ratujący sarny, ptaki i drzewa, ale kobieta z krwi i kości – niezwykła i pełna sprzeczności. Bezkompromisowa i wrażliwa, ale przede wszystkim bardzo odważna. Przez całe życie z czymś się mierzy – z nazwiskiem obarczonym legendą pokoleń artystów, oczekiwaniami rodziny, własnym wyobrażeniem szczęścia. Ostatecznie wybiera życie w odosobnieniu, wymagające siły i wiary w słuszność dokonanego wyboru. Pomysłodawczynią i wykonawczynią spektaklu jest Agnieszka Przepiórska, którą miłośnicy teatru znają m.in. z roli Barbary Sadowskiej w inscenizacji głośnej książki „Żeby nie było śladów” Cezarego Łazarewicza na scenie Teatru Polonia.

Tekst napisał jeden z najzdolniejszych dramatopisarzy młodego pokolenia, Piotr Rowicki. Spektakl wyreżyserowała Anna Gryszkówna, a scenografię i kostium przygotowała Anna Maria Karczmarska.

Przedstawienie będzie grane powtórnie 25 października o godz.19.00.

**********
“Simona K. Wołająca na puszczy” will be performed in Big Book Cafe on October 25th

Author: Artmundus