Pola Chobot & Adam Baran nagrali nowy singiel. W tak przebojowym repertuarze jeszcze ich nie słyszeliście

Pola Chobot & Adam Baran dają o sobie znać. Po świetnie przyjętej debiutanckiej płycie “Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?”, która ukazała się w listopadzie 2019 r., przyszedł czas na nowe. Również w listopadzie. Ich nowy singiel nosi tytuł “Kurz” – LINK

Pierwszy album w dyskografii duetu okazał się ogromnym sukcesem artystycznym i zgromadził wokół Poli i Adama grono nowych fanów poszukujących ambitnej muzyki alternatywnej oraz bluesa na miarę dwudziestego pierwszego wieku. W nowym singlu artyści nadal pozostają blisko swoich korzeni i inspiracji, za to odważniej romansują z melodią. Można nawet powiedzieć, że “Kurz” – na tle dotychczasowych utworów duetu – wyrasta na prawdziwy przebój.

Piosenka “Kurz” jest zapowiedzią naszego nowego wydawnictwa. Organiczny fortepian, trójwymiarowe gitary i pełna emocji treść wytwarzają ciepły, przestrzenny i niepokojący nastrój, który zwiastuje nowy kierunek na naszej muzycznej drodze – opowiadają o nowym singlu Pola i Adam.

Utwór Poli Chobot & Adama Barana pt. “Kurz” jest dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych oraz na oficjalnym kanale YouTube wytwórni FONOBO Label.

Pola i Adam to dwoje ludzi, którzy mimo skrajności charakterów, tworzą jeden, dziki organizm muzyczny. Piosenki, które komponują, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters i Skip James, jak Björk czy Radiohead. W listopadzie 2019 roku nakładem wytwórni FONOBO Label ukazała się ich debiutancka płyta pt. “Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?”.

**********
“Kurz” – watch new video clip by Pola Chobot & Adam Baran

Author: Artmundus