London Grammar prezentuje „Lose Your Head”

Nowy singiel London Grammar to kolejna zapowiedź albumu „Californian Soil”, którego premiera zaplanowana jest na 9 kwietnia 2021.

Współproducentem singla „Lose Your Head” jest George FitzGerald, a centralnym punktem utworu jest liderka grupy, Hannah Reid, która niesie przekaz o kobiecości oraz wewnętrznej sile. FitzGerald współprodukował także wcześniejszy singiel London Grammar, „Baby It’s You” – utwór spędził 2 miesiące na playliście A BBC Radio 1. O najnowszym singlu zapowiadającym trzeci album grupy, Hannah Reid mówi: „Lose Your Head” opowiada o mocy oraz poczuciu kontroli w związkach. Tekst jest nieco mroczny, ale chciałam, by piosenka miała pogodniejszy klimat”.

Do singla powstał klip w reżyserii Zhang + Knight – LINK

London Grammar tworzą Hannah Reid, Dan Rothman i Dot Major. W 2013 debiutowali albumem „If You Wait”, który ma już status podwójnej platyny w UK. W 2017 ukazał się drugi krążek zespołu, „Truth is A Beautiful Thing”, który w Wielkiej Brytanii dotarł do szczytu list sprzedaży. Do tej pory zespół sprzedał 3 miliony płyt oraz milion biletów na swoje koncerty, a liczba streamów katalogu przekroczyła miliard.

Grupa ma na koncie współpracę z takimi nazwiskami jak Paul Epworth, Flume czy Disclosure, jak również ze słynnym domem mody Dior. London Grammar otrzymało wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym Ivor Novello Award oraz nominacje do BRIT. Od niedawna, w serialu „Normal People” – adaptacji bestsellerowej powieści o tym samym tytule – można usłyszeć ich utwór „Hey Now (Arty Remix)”.

London Grammar – „Californian Soil” – lista utworów:
1. Intro
2. Californian Soil
3. Missing
4. Lose Your Head
5. Lord It’s A Feeling
6. How Does It Feel
7. Baby It’s You
8. Call Your Friends
9. All My Love
10. Talking
11. I Need The Night
12. America

**********
Watch new video clip by London Grammar

Author: Artmundus