Reni Jusis zapowiada nowy album singlem “Voyage Voyage”

Reni Jusis – wokalistka kojarzona dotychczas ze sceną klubową i taneczną – szykuje w tym roku nowy akustyczny album. Pierwszą, singlową zapowiedzią projektu „JE SUIS RENI – francuska przygoda Reni Jusis” jest nastrojowa, liryczna interpretacja francuskiego dyskotekowego hitu z lat 80-tych „Voyage Voyage”. Za produkcję tej muzycznej podróży odpowiada Olek Świerkot ( gitarzysta i producent współpracujący również z Dawidem Podsiadło i Kortezem). Utwór ilustruje nostalgiczny teledysk w reżyserii Katarzyny Sikorskiej, ze zdjęciami Arka Powałki, w którym Reni na przekór otaczającej nas zimowej aury, udaje się piechotą do lata.

Reni Jusis – „Voyage Voyage” – LINK

Zdjęcia do teledysku „Voyage Voyage” powstały na plaży w Dębkach. Video jest impresją na temat samotnej podróży nad polskie morze. Artystka swój wybór pierwszego singla z nowego albumu tłumaczy słowami: „Voyage Voyage” symbolizuje moją tęsknotę za podróżami. Traktuję również ten utwór jako osobiste zaproszenie do samotnej wyprawy w nieznane. Nie miałam wcześniej odwagi by przeżyć taką podróż – tylko sama ze sobą, bez niczyjego towarzystwa i wsparcia. To, co kiedyś wydawałoby się największym dyskomfortem i wyzwaniem, dziś jawi się jako jedna z najbardziej fascynujących przygód w poszukiwaniu własnego Ja.

Fascynację kulturą francuską Reni wyniosła ze swojego domu rodzinnego. Od lat inspirowało ją francuskie kino i muzyka, szczególnie scena elektroniczna. Teraz, Artystka postanowiła podzielić się swoimi retro inspiracjami z publicznością i nagrać album „JE SUIS RENI – francuska przygoda Reni Jusis”, który ukaże się jeszcze w tym roku. Pierwszą odsłoną projektu, jest live sesja z utworem „Laisse tomber les filles”, którą można znaleźć w serwisie YouTube od lipca zeszłego roku. Dziś, dokładnie na 121 dni przed rozpoczęciem lata, premierą „Voyage Voyage” Reni Jusis zachęca nas do podróży w nieznane. Bon voyage!

**********
Reni Jusis – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ikona muzyki klubowej w Polsce. Reni jest jedną z niewielu polskich Artystek, która w swej karierze nie ogranicza się tylko do jednego wizerunku i stylu, ale cały czas poszukuje i podejmuje nowe muzyczne wyzwania. Ma na swoim koncie 8 płyt studyjnych, a także 6 Fryderyków. Jej dotychczasową muzykę można określić jako fuzję muzyki tanecznej i elektroniki. Jej styl charakteryzują przestrzenne aranżacje i osobiste teksty. Najlepszą wizytówką Artystki są niezwykle dynamiczne, pełne ekspresji koncerty, angażujące publiczność emocjonalnie i tanecznie.

Przygoda z muzyką francuską, to nie pierwsza akustyczna płyta w dorobku Reni. W 2009 roku wydała album z balladami pt. Iluzjon. Następnie po odważnym i eksperymentalnym krążku “BANG!” ( 2016r. ), który zebrał wiele pochlebnych recenzji i zgarnął „Fryderyka” w kategorii muzyka elektroniczna, Reni Jusis wydała kolejny ultra taneczny album zatytułowanym „ĆMA”, będący kontynuacją jej dotychczasowej klubowej twórczości. Rok 2021 natomiast jawi się w jej karierze pod znakiem projektu „JE SUIS RENI – francuska przygoda Reni Jusis”. Będzie to subiektywny wybór jej ulubionych francuskich piosenek o miłości, przepełniony retro brzmieniami wibrafonu, klawesynu i gitar.

**********
Reni Jusis announces new album with single “Voyage Voyage”

Author: Artmundus