Sea Girls z własną wersją wielkiego hitu Miley Cyrus

Grupa Sea Girls prezentuje cover „Nothing Breaks Like A Heart” – wielkiego hitu Miley Cyrus i Marka Ronsona.

Wokalista Sea Girls, Henry Camamile, przyznaje, że inspiracją do nagrania coveru tego właśnie utworu była niesamowita historia opowiedziana w tekście. Sam muzyk ma obsesję na punkcie słów piosenek i szczególną estymą darzy najlepszych tekściarzy: Arcade Fire, Bloc Party, Amy Winehouse czy Vampire Weekend (między innymi).

Jak wspomina Henry:
Pierwszy raz usłyszałem „Nothing Breaks Like A Heart” w busie, w drodze z Belgii do Niemiec, gdzie mieliśmy zagrać na festiwalu. Nie mogłem przestać słuchać tego kawałka przez następne 24 godziny. Chociaż była to nowość, od razu brzmiał jak klasyk. „Żyjemy i umieramy na pięknych kłamstwach” – ten tekst tak mocno wbija się w głowę, to świetna historia!

Oryginał nazywany jest przez Marka Ronsona smutnym bangerem, a w wykonaniu Sea Girls otrzymał nowy zastrzyk emocji za sprawą emocjonalnego głosu Henry’ego. – Jesteśmy dumni z naszej wersji i mamy nadzieję, że oddałem sprawiedliwość Miley w departamencie wokalu – podsumowuje Camamile.

Sea Girls – „Nothing Breaks Like A Heart” – LINK

Zespół Sea Girls wrócił do studia, by pracować nad nowym materiałem. Ich debiutancki krążek, „Open Up Your Head”, ukazał się w sierpniu 2020.

*********
Sea Girls with their own version of the big hit of Miley Cyrus and Mark Ronson

Author: Artmundus