Big Book Festival po raz dziewiąty! Czytamy z wiarą w lepsze jutro

Big Book Festiwal zaprasza! Spotkajmy się 25-27 czerwca w Warszawie i internecie!

W ciągu trzech dni odbędzie się blisko 40 wydarzeń, większość z nich stworzy okazję do bezpiecznego i bezpośredniego spotkania z pisarzami, artystami i czytelnikami, w wydarzeniu udział weźmie ponad 100 gości. W programie znajdziecie wydarzenia specjalne, czyli charakterystyczne dla nas słuchowiska, performanse i spektakle prezentowane tylko raz w przestrzeni miasta. Szykujemy także wirtualne spotkania z autorami i myślicielami ze świata, premierowe prezentacje książek polskich oraz wielogłosowe dyskusje inspirowane literaturą i chwytające ducha czasu. Nad całym festiwalem unosił się będzie pogodny duch optymizmu i dowcipu, towarzyszący nam już od dziewięciu lat.

Jeszcze będzie najpiękniej! Jeszcze będziemy razem, jeszcze będziemy się śmiać, jeszcze będziemy rozmawiać. Jeszcze będziemy się dzielić i wspierać.

Wierzymy, że optymizm jest zawsze lepszy niż smutek, nadzieja droższa niż złość, łagodność ważniejsza niż zwątpienie. Chcemy, by tegoroczna edycja była wyjątkowa. Bo wyjątkowo silnie potrzebujemy spojrzeć pogodnie w przyszłość i zobaczyć tam słońce.

Chcemy Wam powiedzieć: „Jeszcze będzie najpękniej!” – bo mamy siebie, bo czytamy, i wierzymy w lepsze jutro. Literatura znów ma wyjątkową moc. Przychodzi nam z pomocą, przynosi nadzieję i radość, daje otuchę i wytchnienie.

Big Book Festival odbędzie się na warszawskim Mokotowie, w dwóch sąsiadujących i znanych z poprzednch edycji ośrodkach: centrum innowacji literackich Big Book Cafe oraz domu kultury Centrum Łowicka. Duża część wydarzeń rozegra się w plenerze i połączy literaturę z atmosferą miasta. Na miejscu działać będą również: festiwalowa kawiarnia, dwie księgarnie oraz plenerowa czytelnia i strefa relaksu. Tak jak w roku 2020 na Big Book Festival obowiązywały będą szczególne przepisy sanitarne, w tym ograniczona liczba miejsc na spotkaniach, maseczki i dezynfekcja.

Większość wydarzeń zobaczysz na żywo na stronie bigbookfestival.pl, a także kanałach Facebook i You Tube Big Book Festival.

Pierwsze szczegóły programu podamy w kwietniu.

Big Book Festival odbywa się od 2013 r., organizuje go Fundacja „Kultura nie boli”. Dziewiąta edycja odbędzie się m.in. dzięki wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

**********
Big Book Festival for the ninth time! We read with faith in a better tomorrow!

Author: Artmundus