Ruszamy z cyklem “Spotkaniem w Słowie”. Wydawnictwo Anagram naszym pierwszym partnerem.

Zgodnie z zapowiedzią otwieramy Art Mundusa na poezję i szerzej literaturę.  Cykl „Spotkanie w Słowie”, będzie przestrzenią , gdzie nasi czytelnicy będą mogli znaleźć  opowieści i opinie o poezji i literaturze. Będziemy wspominać, pisać i mówić o samych poetkach i poetach i poezji współczesnej. O tym działo się i dzieje w nowej poezji, która powstała w ostatnich 50 latach, ale zdecydowanie z ogromnym naciskiem na tu i teraz, na żywą poezję, która rodzi się dziś, w naszym czasie i której wciąż zbyt mało jest w naszym życiu. Będziemy także zapraszać do współpracy gości z szeroko pojętego świata literatury i kręgów około literackich.  
Pierwszym naszym partnerem, którego pragniemy bardzo serdecznie powitać, jest warszawskie Wydawnictwo Anagram kierowane przez Magdę Koperską. Dziś dotarły do nas ich najnowsze tomiki, które już wkrótce będą przez nas prezentowane i recenzowane. Bardzo cieszy nas współpraca z tym wydawnictwem zwłaszcza ze względu na bardzo wysoki poziom ich publikacji.  
—————————————————————————————————————————————-
Opieka nad cyklem “Spotkanie w Słowie” :
Monika A.Gąsiorek – poetka i tłumacz poezji, impresario – manager artystów, prawnik. Debiutowała w 1991 roku w warszawskim SDK w znanym cyklu “Dwanaście Stron Wierszy”. Wydała tomiki “Imiona Słów” i polsko włoski tomik” Obietnica Czas Próby – Promessa Tempo di Prova”. Ma też na koncie kilkanaście publikacji medialnych w prasie, prezentacje radiowe i telewizyjne oraz publikacje w antologiach. Publikowała również poza granicami min. we Włoszech czy Serbii. Członkini Klubu Literackiego SDK oraz Europejskiego Stowarzyszenia Kultury SEC. Jej poezja znajduje się m.in w Bibliotece Narodowej czy Bibliotece Kongresu USA. Laureatka konkursów literackich i nagród międzynarodowych. Założycielka zespołu Sen Proroka Trio i reżyserka kilku spektakli ze swoją poezją, w tym po włosku i czesku. Spektakle były prezentowane m.in. w Empiku czy na Festiwalach takich m.in. Festiwal Południowej Wielkopolski. Od lat zajmuje się organizacją koncertów i reprezentacją artystów.

Author: Monika Gąsiorek