Miro Kępiński – premiera albumu “Primal Time”

Utwory pisałem dla siebie nie myśląc o konkretnych produkcjach filmowych. Pomimo tego, że m.in. kompozycja ‘Tell’ ukazała się na ścieżkach dźwiękowych takich filmów jak na przykład amerykański dokument ‘The Wounds We Cannot See’ czy Japoński dramat ‘La Mano’, album nie doczekał się oficjalnego wydania. Utwór również pojawił się na oficjalnej playliście Piano Day, więc cieszę się że ‘Primal Time’ będzie mieć swoją premierę tego szczególnego dnia – 29 marca czyli w Piano Day 2021! – tak opisuje wydawnictwo kompozytor muzyki filmowej Miro Kępiński. Album składa się z 6 kompozycji na piano solo, a jego tytuł nawiązuje do tematyki czasu.

“Primal Time” czerpiąc inspiracje z amerykańskiego minimalizmu idealnie oddaje ducha roku 2020. Utwory rozwijając powoli frazy – ‘uczą się’, co w odniesieniu do pandemii, gdzie ludzkość niejako musiała zacząć swoją wędrówkę od początku, nadaje im głębszy sens – dodaje Miro Kępiński.

Utwory powstawały na przełomie 2015 i 2016 roku i były już wielokrotnie wykonywane na żywo jak np: podczas Męskiego Grania 2018, czy na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles.

Posłuchaj utworu “Tell” – LINK

Ciekawostką jest, że tytułowy “Primal Time” powstał i był na początku wykonywany tylko na gitarze i jako pierwszy z płyty był prezentowany na żywo podczas europejskiej trasy “Miro Sounds Like a Movie (MSLAM)”, np: w centrum sztuki współczesnej MODEM na Węgrzech, festivalu whoneedslyrics? na Słowacji, czy Łódzkiej Szkole Filmowej.

Dyskografię Miro zamyka ścieżka dźwiękowa do filmu “In This Gray Place” nagrodzona m.in. na Polish Film Festival Los Angeles. Album również był nominowany do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii “muzyka ilustracyjna”.

Album “Primal Time” dostępny w serwisach streamingowych – LINK

**********
Miro Kępiński – to producent, performer oraz utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Najnowsze filmy z jego muzyką, to m.in. hollywoodzki dramat ‘In This Gray Place’ z udziałem Phila LaMarra (‘Pulp Fiction’) – nagrodzony statuetką Adam Bratcher Music na Polish Film Festival Los Angeles oraz nominowany do Hollywood Music in Media Award obok Hildur Guðnadóttir (Joker) czy ‘Lord Finn’ – nagroda Best Score na festiwalu filmowym w Jakarcie 2019. Za muzykę do ‘The Wounds We Cannot See’ (film dokumentalny, USA) zdobył szereg nagród w USA i Indiach (m.in. Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards, Award of Recognition – Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards). Na uwagę zasługują też projekty performatywne, w których Miro bierze udział jako muzyk i kompozytor, m.in projekt Sesilus, Festiwal Kina Niemego czy Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje – realizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzyka artysty to połączenie minimalizmu, surowości oraz słowiańskiej melancholii wtopionej w klasyczne brzmienia. Miro grał także na znaczących festiwalach filmowych jak OFF CAMERA w Krakowie i Polish Film Festival w Los Angeles. W 2018 roku zagrał podczas 3 edycji Męskiego Grania. W tym roku został nominowany do nagrody FRYDERYK 2020 za album-ścieżkę dźwiękową do filmu „In This Gray Place” wydaną nakładem Kayax w październiku 2019.

**********
Miro Kępiński – premiere of the album “Primal Time”

Author: Artmundus