Książka niejedno ma imię. Goście Big Book Cafe live

Aż dziewięć premier świętować będziemy w tym miesiącu! W Big Book Cafe o swoich nowych powieściach opowiedzą laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej Marta Dzido oraz nominowana do Paszportów „Polityki” Zośka Papużanka.

Justyna Sobolewska i Anna Dziewit-Meller wspominać będą lektury z dzieciństwa i młodości, dzięki którym doznawały pierwszych literackich olśnień. W roli pisarki powróci aktorka Iza Kuna a z nią jej niepokorna bohaterka, Klara.
O górach, i wspinaczce, o tym jak potrafią zmienić życie, opowiedzą Piotr Trybalski, autor książki o pionierze zimowego himalaizmu, Andrzeju Zawadzie, oraz Anna Król, autorka książki o pierwszych taterniczkach.

O swoich nowych książkach mówić będą satyryk Krzysztof Daukszewicz, dziennikarka Paulina Smaszcz i autor kryminałów Grzegorz Kapla.

W cyklu Evergreen powrócimy do „Procesu” Franza Kafki – w interpretacji aktorskiego duetu: Sandra Korzeniak i Paweł Tomaszewski. A zainspirowani niesamowitą książką naukową „Zachowuj się” o tym, jak biologia decyduje o naszym zachowaniu, porozmawiamy na ten temat z wybitnymi naukowczyniami. Rozmowę poprowadzi Karolina Głowacka.

POZNAJ REPERTUAR NA MAJ – LINK

Oglądaj spotkania live na Facebooku – LINK

Oglądaj retransmisje na YouTube – LINK

**********
The book has many names. Big Book Cafe guests live

Author: Artmundus