Wokalista Hyper Son solo. Posłuchaj pierwszego singla Kity

Znany z zespołu Hyper Son wokalista i producent Maciej Kita rozpoczął solową karierę. Pod pseudonimem KITA wypuścił pierwszy singiel pt. “jeden dzień”. Swój styl nazywa sentymentalną pop alternatywą.

KITA to wokalista, gitarzysta i producent muzyczny. Współtworzy formację Hyper Son, z którą dotychczas wydał dwa albumy, “Miejskie historie” i “Euforię”. Poszukiwanie inspiracji poprowadziło go przez Akademię Muzyczną w Krakowie i współpracę koncertową oraz produkcyjną z najlepszymi artystami polskiej sceny aż po przedstawienie słuchaczom solowej twórczości.

W swojej muzyce subtelnie łączy bliskie sercu słowa oraz ciepłe i organiczne brzmienie instrumentów. Nakłada na nią też woalkę współczesnej myśli produkcyjnej i uderza w tony radości oraz smutku. Styl, w jakim tworzy autorskie kompozycje, nazywa po swojemu – sentymentalną pop alternatywą.

Swój pierwszy solowy singiel zatytułował “jeden dzień”. Utwór został wydany przez wytwórnię FONOBO Label i jest dostępny w serwisach cyfrowych. Teledysk do piosenki można oglądać na kanale wydawcy – LINK.

**********
Watch new video clip by Kita

Author: Artmundus