Billie Eilish: przejmujący klip do „Happier Than Ever”

W miniony piątek ukazał się wyczekiwany album Billie Eilish „Happier Than Ever”. Artystka zaprezentowała przejmujący teledysk do tytułowego kawałka.

Na 16-utworowym albumie Billie Eilish nie tylko łączy non-fiction z fantasy, ale też po raz kolejny pokazuje, że jest jedną z najbardziej utalentowanych kompozytorek swojego pokolenia. Ostry jak brzytwa dowcip, obserwacje życia codziennego, sekrety i eskapady, a wszystko przemieszane obserwacjami o człowieczeństwie i poruszaniu się we współczesnym świecie. Słuchacze po spotkaniu z „Happier Than Ever” pozostają oczarowani i poruszeni nowym rozdziałem w twórczości Billie. Artystka jeszcze nigdy nie była tak otwarta i szczera, jak na swoim drugim krążku.

Esencja albumu, okładka i paleta kolorystyczna zostały zainspirowane ponadczasowymi artystmi: Julie London, Frankiem Sinatrą, Peggy Lee oraz złotą erą lat 50. i 60. Za produkcję odpowiada brat artystki, FINNEAS, a całość została nagrana w studiu w rodzinnym domu Eilish w Los Angeles.

Do tytułowego singla „Happier Than Ever” powstał teledysk wyreżyserowany przez Eilish, świetnie oddający klimat utworu – LINK

Siedmiokrotnie nagrodzona Grammy Billie Eilish zadebiutuje na platformie Disney+ filmem koncertowym „Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles” – premiera zaplanowana jest na 3 września. Za reżyserię widowiska odpowiadają Robert Rodriguez oraz Patrick Osborne. Na legendarnej scenie Hollywood Bowl Billie wykona najnowszy album w całości, w kolejności tracklisty. Na scenie, poza Eilish, pojawią się FINNEAS, The Los Angeles Children’s Chorus, The Los Angeles Philharmonic pod batutą Gustavo Dudamela oraz brazylijski gitarzysta Romero Lubambo. Za aranżację partii orkiestrowych odpowiada David Campbell.

1. Getting Older
2. Billie Bossa Nova
3. Oxytocin
4. Lost Cause
5. Not My Responsibility
6. Everybody Dies
7. NDA
8. Happier Than Ever
9. I Didn’t Change My Number
10. my future
11. GOLDWING
12. Halley’s Comet
13. OverHeated
14. Your Power
15. Therefore I Am
16. Male Fantasy

3 lutego Billie Eilish rozpoczyna wyprzedaną trasę koncertową „HAPPIER THAN EVER, THE WORLD TOUR”. Artystka zagra 32 koncerty w Ameryce Północnej. 3 czerwca rozpocznie się europejska i brytyjska odnoga trasy, która obejmuje 18 występów.

„Happier Than Ever” dostępne na wyłączność w sklepach Empik, empik.com oraz we wszystkich serwisach cyfrowych.

**********
Billie Eilish: poignant video for “Happier Than Ever”

Author: Artmundus