Tony Bennett i Lady Gaga prezentują album w hołdzie dla Cole’a Portera – „Love For Sale”

Premiera zaplanowana jest na 1 października 2021. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest „I Get a Kick Out Of You” – LINK.

Ogłoszenie premiery wydawnictwa odbyło się 3 sierpnia 2021, w dniu 95. urodzin Tony’ego Bennetta. Artysta zapowiedział, że „Love For Sale” będzie ostatnim albumem w jego karierze. W trackliście nie zabraknie klasycznych utworów z katalogu Portera, zarówno duetów, jak i solowych.

Lady Gaga i Tony Bennett wpadli na pomysł nagrania „Love For Sale” niedługo po tym, gdy ich pierwszy album, „Cheek To Cheek”, zadebiutował na szczycie zestawienia Billboard w 2015 roku. Nagrany w Electric Lady Studios w Nowym Jorku album to niezwykle elegancka i przebojowa zarazem mieszanka jazzu, big bandu i orkiestrowych aranżacji. Już w trakcie sesji u Bennetta zdiagnozowano chorobę Alzheimera, o czym rodzina poinformowała w 2021 roku.

Aby uczcić 95. urodziny Tony’ego, Lady Gaga zachęciła fanów, by udostępniali filmy, w których opowiadają, za co cenią artystę, pod tagiem #Tonys95BdayCard. Najlepsze nagrania, wybrane przez artystkę, trafią do urodzinowego wideo.

Tony Bennett i Lady Gaga – „Love For Sale” – lista utworów:
1 – It’s De-Lovely
2 – Night and Day
3 – Love For Sale
4 – Do I Love You
5 – I Concentrate On You
6 – I Get a Kick Out of You
7 – So In Love
8 – Let’s Do It
9 – Just One of Those Things
10 – Dream Dancing
11 – I’ve Got You Under My Skin (DELUXE VERSION)
12 – You’re The Top (DELUXE VERSION)

**********
Tony Bennett and Lady Gaga present a tribute album to Cole Porter – “Love For Sale”

Author: Artmundus